a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweJotun wspiera właścicieli statków w nierównej walce

Jotun wspiera właścicieli statków w nierównej walce

Właściciele statków prowadzą dziś trudną walkę na dwóch frontach – sygnalizuje firma Jotun. I proponuje swoje systemy przeciwporostowe jako wsparcie w tej nierównej walce.

Jotun systemy przeciwporostowe

Fot. arch. Jotun

Z jednej strony właściciele statków dbać muszą o przestrzeganie coraz bardziej surowych wymogów związanych z ochroną środowiska. Z drugiej – nie mogą zapomnieć o kontroli kosztów i efektywności na coraz bardziej konkurencyjnym i nieprzewidywalnym rynku. Rozwiązaniem tych problemów mogą być nowoczesne systemy przeciwporostowe.

20 lat rozwijania technologii

Zgodnie z powyższym Jotun ma w swojej ofercie system Hull Performance Solutions (HPS), na który składa się farba przeciwporostowa SeaQuantum X200, obsługa techniczna, analiza wydajności zgodna z ISO 19030 oraz gwarancja. Jak mówi Stein Kjølberg, dyrektor ds. kategorii produktów w oddziale Hull Performance firmy Jotun:

Rozwijaliśmy tę technologię przez ponad 20 lat. Dokonywaliśmy kolejnych innowacji, by spełnić wymagania właścicieli statków, a równocześnie inwestując w wydajność dla większej rentowności.

W marcu ubiegłego roku norweski producent zaprezentował kolejną nowinkę – system Hull Skating Solutions (HSS). To system, który na bieżąco czyści kadłub, zapobiegając porastaniu, a równocześnie stale monitoruje jego stan.

40 mln ton CO2 mniej

Systemy Jotun przynoszą wymierne korzyści. Zgodnie z badaniami gdyby wszystkie statki będące w użytku zastosowały technologię HSS, pozwoliłoby to o 40 mln ton rocznie ograniczyć emisję dwutlenku węgla oraz o co najmniej 13% zmniejszyć zużycie paliwa.

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie