a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAkzoNobel inwestuje w farby proszkowe do drewna

AkzoNobel inwestuje w farby proszkowe do drewna

Firma AkzoNobel otworzyła nowe centrum rozwojowo-badawcze we Włoszech. Powstałe przy zakładzie produkcyjnym w Como, będzie się ono specjalizować w farbach proszkowych sieciowanych w niskich temperaturach.

AkzoNobel Como farby proszkowe do drewna

Fot. arch. AkzoNobel

Nowy ośrodek we włoskim Como będzie opracowywał powłoki proszkowe przeznaczone na podłoża wrażliwe na ciepło. Należą do nich przede wszystkim drewno, a także płyty MDF, sklejka, tworzywa termoplastyczne czy kompozyty.

Pierwsza faza ekspansji

Otwarcie nowego centrum R&D to kolejny krok po niedawnym przejęciu oddziału farb proszkowych firmy Stahl. Dzięki transakcji AkzoNobel zyskał dostęp do szerokiej gamy rozwiązań, w tym unikatowej technologii UV. Jak wyjaśnia Daniela Vlad, dyrektor oddziału Powder Coatings AkzoNobel:

Cieszymy się, że opierając się na naszej pozycji lidera możemy wkraczać na nowe rynki, umożliwiając naszym klientom zabezpieczanie jeszcze większej ilości podłoży. Nowy zakład nie tylko potwierdza nasz tytuł lidera technologicznego, ale i pomoże nam szybciej dotrzeć z produktami do naszych klientów.

Vlad dodaje, że to dopiero pierwsza faza planowanej ekspansji AkzoNobel na rynku farb proszkowych do drewna. Koncern planuje również otworzyć podobne ośrodki badawczo-rozwojowe w Azji i Ameryce Północnej.

Farby proszkowe coraz popularniejsze

Klienci na całym świecie coraz chętniej korzystają z dobrodziejstw przyjaznych środowisku powłok proszkowych. Farby proszkowe do drewna są zaś jednym z najszybciej rozwijających się sektorów rynku. Stąd też decyzja AkzoNobel, by w zakładzie w Como – swojej największej fabryce farb proszkowych w Europie – skupić się przede wszystkim na tego typu produktach.

Źródło: AkzoNobel