REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel inwestuje w farby proszkowe do drewna

Firma AkzoNobel otworzyła nowe centrum rozwojowo-badawcze we Włoszech. Powstałe przy zakładzie produkcyjnym w Como, będzie się ono specjalizować w farbach proszkowych sieciowanych w niskich temperaturach.

AkzoNobel Como farby proszkowe do drewna

Fot. arch. AkzoNobel

Nowy ośrodek we włoskim Como będzie opracowywał powłoki proszkowe przeznaczone na podłoża wrażliwe na ciepło. Należą do nich przede wszystkim drewno, a także płyty MDF, sklejka, tworzywa termoplastyczne czy kompozyty.

Pierwsza faza ekspansji

Otwarcie nowego centrum R&D to kolejny krok po niedawnym przejęciu oddziału farb proszkowych firmy Stahl. Dzięki transakcji AkzoNobel zyskał dostęp do szerokiej gamy rozwiązań, w tym unikatowej technologii UV. Jak wyjaśnia Daniela Vlad, dyrektor oddziału Powder Coatings AkzoNobel:

Cieszymy się, że opierając się na naszej pozycji lidera możemy wkraczać na nowe rynki, umożliwiając naszym klientom zabezpieczanie jeszcze większej ilości podłoży. Nowy zakład nie tylko potwierdza nasz tytuł lidera technologicznego, ale i pomoże nam szybciej dotrzeć z produktami do naszych klientów.

Vlad dodaje, że to dopiero pierwsza faza planowanej ekspansji AkzoNobel na rynku farb proszkowych do drewna. Koncern planuje również otworzyć podobne ośrodki badawczo-rozwojowe w Azji i Ameryce Północnej.

Farby proszkowe coraz popularniejsze

Klienci na całym świecie coraz chętniej korzystają z dobrodziejstw przyjaznych środowisku powłok proszkowych. Farby proszkowe do drewna są zaś jednym z najszybciej rozwijających się sektorów rynku. Stąd też decyzja AkzoNobel, by w zakładzie w Como – swojej największej fabryce farb proszkowych w Europie – skupić się przede wszystkim na tego typu produktach.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA