REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel przejął Stahl Performance Powder Coatings

Firma AkzoNobel zakończyła przejęcie Stahl Performance Powder Coatings. Firma zyskała przede wszystkim dostęp do unikatowych technologii sieciowania w niskich temperaturach, co pozwala na lepszą obsługę klientów poszukujących farb proszkowych na wrażliwe podłoża.

AkzoNobel Stahl Performance Powder Coatings farby proszkowe

Fot. arch. AkzoNobel

Skomercjalizowana technologia przejęta przez AkzoNobel to obecnie jedyne takie rozwiązanie w branży farb proszkowych. Umożliwia sieciowanie zarówno promieniowaniem UV, jak i termiczne w bardzo niskich temperaturach 80-100°C. Otwiera to cały szereg nowych zastosowań i możliwości.

Dobrodziejstwa farb proszkowych – teraz także na drewnie

Nowa technologia pozwoli malować proszkowo także takie wrażliwe na temperaturę podłoża jak płyty MDF, sklejkę, materiały termoplastyczne czy kompozyty. Jak komentuje Daniela Vlad, dyrektor biznesowy AkzoNobel Powder Coatings:

To doskonałe przejęcie, które pomoże nam umocnić naszą pozycję na światowym rynku, wkraczając na jego rozwijające się obszary o dużym potencjale. Zwłaszcza technologia UV zgodnie z prognozami będzie się dynamicznie rozwijać. Dzięki temu damy się poznać na rynku jako kompleksowy dostawca przyjaznych środowisku rozwiązań dla wrażliwych na temperatury podłoży, zwłaszcza drewna.

Przez długie lata malowanie proszkowe wrażliwych na ciepło podłoży drewnianych było wyzwaniem dla producentów. Obecnie istnieją już technologie, które to umożliwiają, a sektor szybko się rozwija. Inwestorzy chętnie korzystają z dobrodziejstw farb proszkowych, są one bowiem wytrzymałe i bardziej ekologiczne niż produkty na bazie rozpuszczalników.

Meble, przemysł i architektura

Przejęta przez AkzoNobel technologia powstała z myślą przede wszystkim o branży meblarskiej, a także architektonicznej i przemysłowej. Obecnie koncern dostarcza farby proszkowe dla klientów na całym świecie z obszarów takich jak sprzęty użytku domowego, meble i architektura, ale również motoryzacja, IT i ogólne zastosowania przemysłowe.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA