a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAkzoNobel przejął Stahl Performance Powder Coatings

AkzoNobel przejął Stahl Performance Powder Coatings

Firma AkzoNobel zakończyła przejęcie Stahl Performance Powder Coatings. Firma zyskała przede wszystkim dostęp do unikatowych technologii sieciowania w niskich temperaturach, co pozwala na lepszą obsługę klientów poszukujących farb proszkowych na wrażliwe podłoża.

AkzoNobel Stahl Performance Powder Coatings farby proszkowe

Fot. arch. AkzoNobel

Skomercjalizowana technologia przejęta przez AkzoNobel to obecnie jedyne takie rozwiązanie w branży farb proszkowych. Umożliwia sieciowanie zarówno promieniowaniem UV, jak i termiczne w bardzo niskich temperaturach 80-100°C. Otwiera to cały szereg nowych zastosowań i możliwości.

Dobrodziejstwa farb proszkowych – teraz także na drewnie

Nowa technologia pozwoli malować proszkowo także takie wrażliwe na temperaturę podłoża jak płyty MDF, sklejkę, materiały termoplastyczne czy kompozyty. Jak komentuje Daniela Vlad, dyrektor biznesowy AkzoNobel Powder Coatings:

To doskonałe przejęcie, które pomoże nam umocnić naszą pozycję na światowym rynku, wkraczając na jego rozwijające się obszary o dużym potencjale. Zwłaszcza technologia UV zgodnie z prognozami będzie się dynamicznie rozwijać. Dzięki temu damy się poznać na rynku jako kompleksowy dostawca przyjaznych środowisku rozwiązań dla wrażliwych na temperatury podłoży, zwłaszcza drewna.

Przez długie lata malowanie proszkowe wrażliwych na ciepło podłoży drewnianych było wyzwaniem dla producentów. Obecnie istnieją już technologie, które to umożliwiają, a sektor szybko się rozwija. Inwestorzy chętnie korzystają z dobrodziejstw farb proszkowych, są one bowiem wytrzymałe i bardziej ekologiczne niż produkty na bazie rozpuszczalników.

Meble, przemysł i architektura

Przejęta przez AkzoNobel technologia powstała z myślą przede wszystkim o branży meblarskiej, a także architektonicznej i przemysłowej. Obecnie koncern dostarcza farby proszkowe dla klientów na całym świecie z obszarów takich jak sprzęty użytku domowego, meble i architektura, ale również motoryzacja, IT i ogólne zastosowania przemysłowe.

Źródło: AkzoNobel