a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweMalowniczy Scandic Seilet chroniony farbami Jotun

Malowniczy Scandic Seilet chroniony farbami Jotun

Imponujący hotel Scandic Seilet w Molde w Norwegii stoi nad samym fiordem Romsdalsfjord. Ale w tym malowniczym położeniu jest również narażony na trudne warunki atmosferyczne. Ochronę zapewniły mu farby marki Jotun.

Jotun Scandic Seilet

Fot. Nsaa / Wikimedia Commons

Widok z hotelu na fiord i górskie pasmo Alp Romsdal zapiera dech w piersiach. Ale ta piękna część Norwegii charakteryzuje się też trudnym klimatem, który jest dużym wyzwaniem dla wszystkich obiektów budowlanych. Gwarantująca niezawodną ochronę powłoka to konieczność.

18 lat trudnych warunków – bez śladu

Silny wiatr, deszcz, śnieg i duże różnice temperatur w różnych porach roku – oto, na co narażony jest obiekt taki jak hotel Scandic Seilet. Od czasu jednak, gdy w trakcie budowy w 2002 roku zabezpieczony został farbami Jotun, dzielnie opiera się trudnym warunkom klimatycznym. Minione kilkanaście lat praktycznie nie pozostawiło na nim śladu.

Elewacja obiektu zbudowana jest ze szkła i profili aluminiowych pomalowanych proszkowo. Powierzchnie zabezpieczone farbą proszkową są bardzo odporne na zarysowania, silny wiatr i zmieniające się warunki atmosferyczne. To również opcja przyjaźniejsza środowisku niż farby ciekłe na bazie rozpuszczalników.

Najwyższy budynek w Molde

Scandic Seilet, zaprojektowany przez architekta Kjella Kosberga, został otwarty niemal dokładnie osiemnaście lat temu, 11 września 2002. 16-piętrowy hotel ma 82 metry wysokości i jest najwyższym budynkiem w Molde.

Jotun Scandic Seilet

Fot. Clemensfranz / Wikimedia Commons

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie