REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Malowniczy Scandic Seilet chroniony farbami Jotun

Imponujący hotel Scandic Seilet w Molde w Norwegii stoi nad samym fiordem Romsdalsfjord. Ale w tym malowniczym położeniu jest również narażony na trudne warunki atmosferyczne. Ochronę zapewniły mu farby marki Jotun.

Jotun Scandic Seilet

Fot. Nsaa / Wikimedia Commons

Widok z hotelu na fiord i górskie pasmo Alp Romsdal zapiera dech w piersiach. Ale ta piękna część Norwegii charakteryzuje się też trudnym klimatem, który jest dużym wyzwaniem dla wszystkich obiektów budowlanych. Gwarantująca niezawodną ochronę powłoka to konieczność.

18 lat trudnych warunków – bez śladu

Silny wiatr, deszcz, śnieg i duże różnice temperatur w różnych porach roku – oto, na co narażony jest obiekt taki jak hotel Scandic Seilet. Od czasu jednak, gdy w trakcie budowy w 2002 roku zabezpieczony został farbami Jotun, dzielnie opiera się trudnym warunkom klimatycznym. Minione kilkanaście lat praktycznie nie pozostawiło na nim śladu.

Elewacja obiektu zbudowana jest ze szkła i profili aluminiowych pomalowanych proszkowo. Powierzchnie zabezpieczone farbą proszkową są bardzo odporne na zarysowania, silny wiatr i zmieniające się warunki atmosferyczne. To również opcja przyjaźniejsza środowisku niż farby ciekłe na bazie rozpuszczalników.

Najwyższy budynek w Molde

Scandic Seilet, zaprojektowany przez architekta Kjella Kosberga, został otwarty niemal dokładnie osiemnaście lat temu, 11 września 2002. 16-piętrowy hotel ma 82 metry wysokości i jest najwyższym budynkiem w Molde.

Jotun Scandic Seilet

Fot. Clemensfranz / Wikimedia Commons

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA