a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiEuropa: grafen w dużych ilościach za zgodą ECHA

Europa: grafen w dużych ilościach za zgodą ECHA

Europejska Agencja Chemikaliów wydała zgodę na stosowanie grafenu w dużych ilościach. To pierwszy krok do wykorzystania grafenu na szeroką skalę w krajach Unii Europejskiej.

grafen w dużych ilościach Europa ECHA

Fot. Wncolombo / Wikimedia Commons

Jak donosi firma Applied Graphene Materials, pozwolenie zostało wydane przez ECHA dla ilości od 1 do 10 ton proszku i obejmuje produkty dostarczone przez członków konsorcjum Graphene REACH. Jego założycielem jest właśnie AGM.

Decyzja poprzedzona wnikliwym badaniem

Decyzja ECHA poprzedzona została wnikliwym badaniem materiałów grafenowych oferowanych przez członków konsorcjum oraz dostarczeniem wszystkich wymaganych dokumentów do końca roku 2020. Jak komentuje Adrian Potts, dyrektor generalny AGM:

Z punktu widzenia strategii rozpoznaliśmy duże znaczenie uzyskania zgody dla dalszego sukcesu naszej branży i przeznaczyliśmy znaczne środki, by osiągnąć cel. Ta rejestracja umożliwia efektywne i bezpieczne wykorzystanie materiałów grafenowych w dużych ilościach.

Potts dodaje, że dzięki decyzji ECHA członkowie konsorcjum będą mogli nadal dowodzić użyteczności materiałów grafenowych. Pozwoli im ona także lepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów, coraz bardziej zainteresowanych tego typu materiałami.

Nowe zastosowania

Grafen, będący od dawna obiektem zainteresowań naukowców jako materiał o dużej wytrzymałości i wielu innych cennych właściwościach, był dotychczas w użyciu w Europie, jednak nie w tak dużych ilościach. Tymczasem, jak dowodzi AGM, możliwość wykorzystania go w ilościach do 10 ton pozwoli wreszcie na jego użycie w wielu kluczowych zastosowaniach, w których wcześniej nie było to możliwe.

Źródło: coatingsworld.com