a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneHempel przejmie australijską firmę Wattyl

Hempel przejmie australijską firmę Wattyl

W ubiegły czwartek 18 lutego Hempel podpisał umowę w sprawie przejęcia firmy Wattyl. Nowy nabytek to jeden z największych producentów farb w Australii i Nowej Zelandii.

Hempel Wattyl

Fot. arch. Wattyl

Hempel przejmuje Wattyl od amerykańskiego koncernu Sherwin-Williams, obecnie największego wytwórcy farb na świecie. Obecnie transakcja czeka na zgodę odpowiednich władz, która spodziewana jest jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Pierwszy duży krok do podwojenia przychodów

Model biznesowy Wattyl jest zbliżony do brytyjskiego Crown Paints, należącego do Grupy Hempel. Watyll posiada w Australii i Nowej Zelandii ugruntowaną pozycję i sieć 100 firmowych sklepów. Zatrudnia 750 pracowników, a jego obroty sięgają 150 mln €. Jak komentuje Lars Petersson, prezes i dyrektor generalny Grupy:

Zrobiliśmy obecnie pierwszy duży, widoczny krok w kierunku planowanego podwojenia przychodów do roku 2025. Przejęcie będzie mieć pozytywny wpływ na nasz zasięg oraz rozwój w regionie Azji Południowo-Wschodniej.

Prezes dodaje, że transakcja doskonale wpisuje się w strategię firmy Hempel: pomoże jej zająć czołową pozycję w wybranych sektorach rynku i obszarach geograficznych i zgodnie z planem w ciągu pięciu lat podwoić przychody ze sprzedaży do 3 mld €. Podwojenie sprzedaży pozwoli jej też inwestować więcej w innowacyjne, przyjazne środowisku rozwiązania.

Następny poziom rozwoju

Firma Wattyl będzie nadal zarządzana przez obecnego dyrektora zarządzającego Matta Crossinghama. Jak przekonuje Crossingham, cały zespół chętnie dołączy do rodziny Hempel, a pod skrzydłami nowego właściciela firma wejdzie na następny poziom rozwoju. Dalsza wspólna droga przebiegać ma pod znakiem zrównoważonego rozwoju, digitalizacji i innowacji.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie