REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel przejmie australijską firmę Wattyl

W ubiegły czwartek 18 lutego Hempel podpisał umowę w sprawie przejęcia firmy Wattyl. Nowy nabytek to jeden z największych producentów farb w Australii i Nowej Zelandii.

Hempel Wattyl

Fot. arch. Wattyl

Hempel przejmuje Wattyl od amerykańskiego koncernu Sherwin-Williams, obecnie największego wytwórcy farb na świecie. Obecnie transakcja czeka na zgodę odpowiednich władz, która spodziewana jest jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Pierwszy duży krok do podwojenia przychodów

Model biznesowy Wattyl jest zbliżony do brytyjskiego Crown Paints, należącego do Grupy Hempel. Watyll posiada w Australii i Nowej Zelandii ugruntowaną pozycję i sieć 100 firmowych sklepów. Zatrudnia 750 pracowników, a jego obroty sięgają 150 mln €. Jak komentuje Lars Petersson, prezes i dyrektor generalny Grupy:

Zrobiliśmy obecnie pierwszy duży, widoczny krok w kierunku planowanego podwojenia przychodów do roku 2025. Przejęcie będzie mieć pozytywny wpływ na nasz zasięg oraz rozwój w regionie Azji Południowo-Wschodniej.

Prezes dodaje, że transakcja doskonale wpisuje się w strategię firmy Hempel: pomoże jej zająć czołową pozycję w wybranych sektorach rynku i obszarach geograficznych i zgodnie z planem w ciągu pięciu lat podwoić przychody ze sprzedaży do 3 mld €. Podwojenie sprzedaży pozwoli jej też inwestować więcej w innowacyjne, przyjazne środowisku rozwiązania.

Następny poziom rozwoju

Firma Wattyl będzie nadal zarządzana przez obecnego dyrektora zarządzającego Matta Crossinghama. Jak przekonuje Crossingham, cały zespół chętnie dołączy do rodziny Hempel, a pod skrzydłami nowego właściciela firma wejdzie na następny poziom rozwoju. Dalsza wspólna droga przebiegać ma pod znakiem zrównoważonego rozwoju, digitalizacji i innowacji.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA