a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneHempel z nową strategią do roku 2025

Hempel z nową strategią do roku 2025

Firma Hempel opracowała nową strategię, która ma jej pomóc w osiągnięciu ambitnego celu – podwojeniu przychodów ze sprzedaży do roku 2025. W ramach niej koncern zamierza uzyskać pozycję lidera w wybranych sektorach, dominować w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz silnie skupić się na innowacjach i digitalizacji.

Hempel strategia

Fot. nattanan23 / pixabay.com

Dla firmy Hempel rok 2020 był rokiem przejścia. Koncern nie tylko mierzył się z pandemią COVID-19 i jej skutkami, ale również pracował nad nową, ambitną strategią na najbliższą przyszłość.

Pozycja lidera w czterech sektorach

Strategia ma być realizowana zarówno poprzez przejęcia i wzrost organiczny, jak i ambitne inwestycje w zrównoważony rozwój, innowacje i digitalizację. Jak wyjaśnia Lars Petersson, prezes i dyrektor generalny grupy Hempel:

Dotychczas działaliśmy zbyt wąsko i zbyt płytko, dlatego ukierunkowujemy nasz biznes, wychodząc z pewnych obszarów geograficznych i skupiając się na innych. Wiemy też, że nasi klienci potrzebują dostawców oferujących kompleksowe rozwiązania oraz posiadających głęboką wiedzę i wpływy na rynku. Na tej podstawie rozpoczęliśmy transformację sposobu sprzedaży i rozwoju, tworząc jeszcze silniejsze relacje z klientami, by naprawdę zrozumieć ich potrzeby.

W ramach strategii zaplanowano przede wszystkim zdobycie pozycji lidera w czterech sektorach branży powłok: dekoracyjnym, morskim, infrastruktury oraz energii. Firma zamierza znacząco zwiększyć przychody z regionów, gdzie ma dominującą pozycję.

Ważna rola ekologii

Ważnym elementem nowej strategii jest również zrównoważony rozwój. Do roku 2025 Hempel zamierza m.in. osiągnąć pełną neutralność węglową, a także pomóc swoim klientom ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Plan ramowy dotyczący zrównoważonego rozwoju zostanie opublikowany w lutym tego roku.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie