a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweZieleń ElectroLight Samochodowym Kolorem Roku 2021

Zieleń ElectroLight Samochodowym Kolorem Roku 2021

Znamy już Samochodowy Kolor Roku 2021 Axalty. To ElectroLight – świeży, wyrazisty odcień z pogranicza zielonego i żółtego. Jego formuła pozwala na zastosowanie go także na nowoczesnych pojazdach autonomicznych.

ElectroLight Samochodowy Kolor Roku 2021 Axalta Coating Systems

Fot. arch. Axalta Coating Systems

ElectroLight to kolor, który ma własną osobowość. Przywołuje na myśl sportowy design, a zarazem funkcjonalność. Jak podpowiada producent, tworzy wszechstronny duet z akcentami grafitowymi czy matowymi wykończeniami.

Idealny na samochody przyszłości

Samochodowy Kolor Roku 2021 Axalty charakteryzuje się również formułą, która zapewnia jego wysoką widoczność dla systemów LiDAR. Jego struktura warstwowa i zawartość pigmentowa gwarantują zaś, że powłoka lakiernicza jest przepuszczalna dla systemów detekcji radiowej. Jak mówi Hadi Awada, starszy wiceprezes w Axalta Coating Systems:

Oferowanie innowacyjnych produktów, wyprzedzających obecne standardy, to coś, czym żyjemy w Axalcie. ElectroLight to następny krok w kierunku zielonej przyszłości wszystkich typów pojazdów, także tych autonomicznych. Jako lakier o formule dostosowanej do systemów wykrywania ruchu, łączy pasję do indywidualizacji z technologią powłok, w efekcie czego powstał funkcjonalny, ekspresyjny i dynamiczny kolor.

Autonomiczne samochody są bliżej, niż nam się wydaje – technologia ta zaś, wchodząc w interakcje z otoczeniem, opiera się na systemach LiDAR i radarowych. Lakier ElectroLight spełnia standardy bezpieczeństwa i gwarantuje wysoką efektywność działania obydwu typów systemów.

Ekologia, bezpieczeństwo i szczęście

Zieleń nie jest przypadkowa. Mimo że, jak wynika z najnowszego raportu Axalty dotyczącego najpopularniejszych kolorów samochodów, na pierwszym miejscu niezmiennie króluje biel, rośnie zainteresowanie wyjątkowymi odcieniami przystosowanymi do technologii autonomicznych samochodów. Kolor zielony natomiast nawiązuje do coraz istotniejszego trendu ekologii. Jak mówi Nancy Lockhart, globalny manager ds. koloru w Axalta Coating Systems:

Nasz kolor roku 2021 niesie ze sobą takie wartości jak zrównoważony rozwój, szczęście i bezpieczeństwo. ElectroLight to awangarda dzisiejszych trendów kolorystycznych, zapowiadająca nowe, zaawansowane technologie.

Źródło: Axalta Coating Systems