REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kolejne duże przejęcie PPG: Versaflex

Po Tikkurili i Wörwag kolejna firma przechodzi w ręce PPG, tym razem amerykańska. Producent ogłosił, że doszedł do ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia Versaflex – wytwórcy farb epoksydowych, polimocznikowych i poliuretanowych.

PPG Versaflex

Fot. ivke32 / pixabay.com

Produkty Versaflex znajdują zastosowanie m.in. w infrastrukturze wodnej i ściekowej, w transporcie, branży podłóg i przemyśle. Firma, na którą składają się cztery różne podmioty (Versaflex, Raven Lining Systems, Milamar Coatings and Specialty Products) należy do Dalfort Capital Partners.

Doskonałe uzupełnienie oferty

Transakcja ma zostać zamknięta jeszcze w pierwszym kwartale roku 2021. Warunki finansowe nie zostały ujawnione. Jak komentuje Ram Vadlamannati, starszy wiceprezes PPG oddziału powłok ochronnych i morskich oraz prezes oddziału EMEA:

Atrakcyjna oferta Versaflex z silną perspektywą rozwoju, rozległa ekspertyza i zdolności produkcyjne w sektorze powłok polimocznikowych i farb podłogowych doskonale uzupełnią obecną ofertę PPG. Przejęcie to wpisuje się w naszą strategię, polegającą na tworzeniu innowacyjnego branżowego portfolio oraz licznych punktów kontaktu z klientem.

Versaflex zatrudnia około 130 pracowników, zaś jego przychody za rok 2020 powinny ukształtować się na poziomie 70 mln $. Firma posiada trzy zakłady produkcyjne, wszystkie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Kolejne z serii przejęć

To kolejne z serii przejęć PPG, ogłaszanych przez firmę w ostatnich tygodniach. W grudniu koncern zapowiedział przejęcie fińskiej Tikkurili, zaledwie kilka dni temu zaś – niemieckiego producenta Wörwag.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA