a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweKolejne duże przejęcie PPG: Versaflex

Kolejne duże przejęcie PPG: Versaflex

Po Tikkurili i Wörwag kolejna firma przechodzi w ręce PPG, tym razem amerykańska. Producent ogłosił, że doszedł do ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia Versaflex – wytwórcy farb epoksydowych, polimocznikowych i poliuretanowych.

PPG Versaflex

Fot. ivke32 / pixabay.com

Produkty Versaflex znajdują zastosowanie m.in. w infrastrukturze wodnej i ściekowej, w transporcie, branży podłóg i przemyśle. Firma, na którą składają się cztery różne podmioty (Versaflex, Raven Lining Systems, Milamar Coatings and Specialty Products) należy do Dalfort Capital Partners.

Doskonałe uzupełnienie oferty

Transakcja ma zostać zamknięta jeszcze w pierwszym kwartale roku 2021. Warunki finansowe nie zostały ujawnione. Jak komentuje Ram Vadlamannati, starszy wiceprezes PPG oddziału powłok ochronnych i morskich oraz prezes oddziału EMEA:

Atrakcyjna oferta Versaflex z silną perspektywą rozwoju, rozległa ekspertyza i zdolności produkcyjne w sektorze powłok polimocznikowych i farb podłogowych doskonale uzupełnią obecną ofertę PPG. Przejęcie to wpisuje się w naszą strategię, polegającą na tworzeniu innowacyjnego branżowego portfolio oraz licznych punktów kontaktu z klientem.

Versaflex zatrudnia około 130 pracowników, zaś jego przychody za rok 2020 powinny ukształtować się na poziomie 70 mln $. Firma posiada trzy zakłady produkcyjne, wszystkie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Kolejne z serii przejęć

To kolejne z serii przejęć PPG, ogłaszanych przez firmę w ostatnich tygodniach. W grudniu koncern zapowiedział przejęcie fińskiej Tikkurili, zaledwie kilka dni temu zaś – niemieckiego producenta Wörwag.

Źródło: PPG