REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Niemiecki Wörwag przechodzi w ręce PPG

Koncern PPG ogłosił, że doszedł do porozumienia w sprawie przejęcia firmy Wörwag, producenta powłok do zastosowań przemysłowych i samochodowych. Transakcja ma zostać zamknięta w pierwszej połowie tego roku.

Wörwag PPG

Fot. arch. Wörwag

Wörwag to jeden z największych wytwórców farb w Europie, z lokalnymi oddziałami w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Afryce Południowej, Meksyku, Hiszpanii, Szwajcarii i Polsce. W ubiegłym roku ta niemiecka firma znalazła się na liście 25 największych europejskich producentów farb European Coatings.

Szanse rozwoju dla obu stron

Firma PPG podkreśla, że ekspertyza Wörwag w dziedzinie farb proszkowych i ciekłych do zastosowań przemysłowych i samochodowych doskonale wpisze się w jej działalność. Jak dodaje Rebecca Liebert, wiceprezes wykonawcza PPG:

Przejęcie firmy Wörwag wzbogaci również naszą ofertę w zakresie farb wodorozcieńczalnych, do aplikacji bezpośrednio na metal, ciekłych i proszkowych, oraz pozwoli nam rozszerzyć obecną sieć dystrybucyjną w kluczowych regionach.

Georg Saint-Denis, dyrektor generalny Wörwag, zwrócił natomiast uwagę na możliwości rozwoju, jakie daje im przejęcie, oraz na doskonałe warunki oferowane przez PPG pracownikom Wörwag. Podkreślił też, że obydwie firmy mają bardzo zbliżone wartości korporacyjne – skupiają swoją działalność na klientach, ludziach i innowacjach.

Kolejne duże przejęcie PPG

To tylko jedno z kilku dużych przejęć na rynku, których dokonał ostatnio koncern PPG. Firma ogłosiła również zakup fińskiej Tikkurili oraz amerykańskiego Ennis-Flint, wytwórcy m.in. farb drogowych.

Źródło: PPG, Wörwag

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA