a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiConrad Keijzer nowym CEO firmy Clariant

Conrad Keijzer nowym CEO firmy Clariant

Conrad Keijzer, związany wcześniej przez wiele lat z AkzoNobel, został dyrektorem generalnym firmy Clariant. Stanowisko objął z dniem 1 stycznia 2021.

Conrad Keijzer dyrektor generalny Clariant

Fot. arch. Clariant

Nowy CEO koncernu Clariant jest z pochodzenia Holendrem i ma wieloletnie doświadczenie w branży chemicznej. Jest znany przede wszystkim ze swojej działalności w AkzoNobel, gdzie ostatnio pełnił funkcję dyrektora generalnego oddziału Performance Coatings. Bezpośrednio przed przejściem do firmy Clariant zajmował stanowisko dyrektora generalnego Imerys – francuskiego producenta środków na bazie minerałów.

Imponujące osiągnięcia i doświadczenie

Hariolf Kottmann, pełniący funkcję prezesa wykonawczego w firmie Clariant, wyraża dużą radość z wyboru. Jak komentuje:

Nasza Grupa z pewnością skorzysta dzięki międzynarodowemu doświadczeniu Conrada Keijzera i jego doświadczeniu w branży specjalistycznej chemii. Imponujące osiągnięcia w zarządzaniu dużym biznesem przemysłowym i chemicznym, doświadczenie w pracy w różnych regionach, dbałość o potrzeby klientów i o środowisko sprawiają, że to doskonały kandydat, który poprowadzi firmę Clariant ku przyszłym sukcesom.

Jak dodał Kottmann, decyzja została w pełni poparta przez członków zarządu, reprezentujących największych udziałowców firmy Clariant – SABIC i Süd-Chemie.

Wspólne wartości

Sam nowy dyrektor generalny podkreślił, że przywilejem jest dla niego możliwość objęcia wysokiego stanowiska w ikonicznej firmie, której wartości są tak zbieżne z jego własnymi. Jak mówi:

Cieszę się na rozwijanie – wraz z doświadczonymi członkami zarządu Komitetu Wykonawczego – pełnego potencjału tej wspaniałej firmy oraz wprowadzenie jej w następną fazę transformacji w jeszcze bardziej wartościową spółkę specjalizującą się w specjalistycznej chemii.

Źródło: Clariant