a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweTeknos kupuje farby proszkowe Śnieżki

Teknos kupuje farby proszkowe Śnieżki

16 stycznia została podpisana umowa, na mocy której farby proszkowe Śnieżki przechodzą w ręce firmy Teknos. Dzięki temu fiński koncern stanie się liderem produkcji, sprzedaży oraz badań farb proszkowych na polskim rynku.

Śnieżka Teknos farby proszkoweFabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. jest wiodącą spółką w Grupie Kapitałowej Śnieżka i czołowym producentem farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Aktualnie Śnieżka jest nie tylko jedyną w branży firmą notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, ale także jedyną kontrolowaną przez polski kapitał. Zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie i Białorusi fabryki produkują rocznie około 140 mln litrów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, adresowanych na rynek krajowy i rynki zagraniczne.

Wizją Teknos jest być czołowym dostawcą zaawansowanych technologicznie farb i powłok – blisko naszych klientów. Nabycie od firmy Śnieżka biznesu farb proszkowych pozwoli Teknos zwiększyć możliwości w zakresie badań i rozwoju oraz produkcji, a także umocnić swoją pozycję na rozwijającym się rynku polskim oraz skrócić łańcuch dostaw produktów. Jak mówi Lassi Tirkkonen, SVP, Metal Segment, Teknos Group:

To przejęcie jest związane ze strategią rozwoju Grupy Teknos. Od wielu lat udaje się nam pomyślnie rozwijać działalność w segmencie farb proszkowych. Ta operacja stanowi naturalny krok w rozwoju firmy Teknos. Dzięki niej podniesiemy poziom obsługi w zakresie farb proszkowych i zapewnimy sobie nowe możliwości dalszego rozwoju na polskim rynku.

Źródło: Teknos