REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Teknos i Brightplus opracowują biopowłokę na papier

Teknos współpracuje z Brightplus – firmą specjalizującą się w materiałach pochodzenia biologicznego. Razem już od roku pracują nad nową powłoką barierową powstałą z myślą o opakowaniach na żywność.

Teknos Brighplus biopowłoka na papier

Fot. arch. Teknos

Papier i karton wykorzystywane do pakowania lub podawania żywności są tradycyjnie pokryte cienką warstwą tworzywa sztucznego, która może utrudnić ich recykling. Nowa, biodegradowalna powłoka Teknos i Brightplus może rozwiązać ten problem.

Wejście w nową fazę

Tuomas Aspiala, dyrektor handlowy w grupie Teknos, wyjaśnia, że dzięki nowej technologii pojemniki na żywność będą bardziej przyjazne środowisku, a w branży będzie można zwiększyć wykorzystanie materiałów celulozowych. Prace nad powłoką obejmują dwie fazy – w pierwszej Brightplus pracował nad samym materiałem powłokowym, druga, wspólna, to dostosowanie rozwiązania do produkcji na skalę przemysłową. Jak mówi Jarkko Leivo, dyrektor ds. technologii w Brightplus:

Badania wraz z Teknos prowadzimy już od roku i bardzo cieszymy się, że nasza współpraca wchodzi w nową fazę. Na tym etapie tej planujemy poprawić chemiczną funkcjonalność materiału oraz pójść do przodu w zakresie produkcji przemysłowej. W tym roku skupimy się na możliwościach komercyjnych naszej powłoki.

Dla obydwu firm ważny jest zrównoważony rozwój i innowacyjność. Jak podkreśla Tuomas Aspiala, Teknos i Brightplus mają wspólne wartości i zależy im na opracowywaniu przyjaznych środowisku rozwiązań, będących wkładem w rozwój gospodarki obiegu zamkniętego.

Wiedza na rzecz środowiska

Teknos chętnie wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie do rozwiązywania problemów środowiskowych i społecznych. W branży opakowaniowej działa stosunkowo od niedawna. Jak wyjaśnia Aspiala:

Naszą siłą jest doświadczenie w pracy z różnymi surowcami, różnymi podłożami oraz metodami powlekania. To naturalne, że wykorzystujemy nasze silne know-how, by tworzyć rozwiązania także dla innych branż.

Źródło: Teknos

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA