REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Oddział PMMA Arkemy już w rękach Trinseo

Oddział PMMA firmy Arkema przeszedł w ręce Trinseo. Arkema zdecydowała się na sprzedaż, realizując swoją strategię skupienia się na branży materiałów specjalistycznych.

Arkema PMMA Trinseo

Fot. arch. Arkema

Informacja o transakcji podana została w grudniu ubiegłego roku. Obie strony podjęły kroki konieczne do sfinalizowana transakcji, dzięki czemu obecnie mogą ogłosić jej zamknięcie.

Sprzedany oddział, zatrudniający blisko 860 osób i posiadający siedem zakładów produkcyjnych (cztery w Europie i trzy w Ameryce Północnej), stał się częścią Trinseo – firmy specjalizującej się w produkcji tworzyw sztucznych, syntetycznej gumy oraz spoiw lateksowych.

Tym samym Arkema uczyniła kolejny ważny krok w ramach swojej transformacji. Do roku 2024 firma zamierza zostać wyłącznie graczem w branży innowacyjnych i przyjaznych środowisku materiałów specjalistycznych. Skupi się tym samym na trzech swoich oddziałach: Adhesive Solutions (kleje), Advanced Materials (materiały zaawansowane) i Coating Solutions (powłoki).

Źródło: Arkema

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA