a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneQueen’s Award for Enterprise dla Sherwin-Williams

Queen’s Award for Enterprise dla Sherwin-Williams

Firma Sherwin-Williams otrzymała prestiżową brytyjską Queen’s Award for Enterprise: Innovation 2021. Wyróżniona została jej farba ogniochronna FIRETEX FX6002.

Sherwin-Williams nagroda Queen's Award for Enterprise Firetex FX6002

Fot. arch. Sherwin-Williams

Wyróżnienie powędrowało do oddziału farb ochronnych i morskich Sherwin-Williams. To już druga nagroda Queen’s Award for Enterprise dla amerykańskiego koncernu w ostatnich pięciu latach – w 2016 roku wyróżnienie otrzymała powłoka Dura-Plate 301W. Jak mówi Ian Walker, dyrektor zarządzający oddziału Protective & Marine w Sherwin-Williams EMEAI:

Zdobycie dwóch nagród Queen’s Award for Enterprise: Innovation w ciągu jedynie pięciu lat to fantastyczne osiągnięcie dla naszego zespołu. FIRETEX FX6002 to unikatowa powłoka ochronna, idealna do wykorzystania w projektach budowlanych i infrastrukturalnych o wysokiej wartości.

Farba ogniochronna FIRETEX FX6002, za którą przyznano nagrodę, została wprowadzona na rynek w 2018 roku. Od tej pory cieszy się ogromną popularnością wśród architektów i wykonawców, którzy doceniają jej szybkie sieciowanie i świetną ochronę konstrukcji stalowych. Farba może być aplikowana poza placem budowy, a krótki czas sieciowania pozwala na szybki transport (już po godzinie w temperaturze 23°C), dzięki czemu prace budowlane mogą być realizowane zgodnie z harmonogramem.

Źródło: coatingsworld.com