REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF i Omya – dalsza współpraca w branży papierowej

Omya i BASF przedłużają współpracę o kolejne co najmniej cztery lata. Obie firmy posiadają centrum pilotażowe w Ludwigshafen, które służy producentom papieru i kartonu obsługą techniczną i ekspertyzą w zakresie powłok.

Pilotażowy ośrodek BASF i Omya w Ludwigshafen. Fot. arch. BASF

Pilotażowy ośrodek BASF i Omya w Ludwigshafen. Fot. arch. BASF

Firmy Omya i BASF nawiązały współpracę po raz pierwszy w roku 2003. Ośrodkiem współpracy stało się pilotażowe centrum Pilot Coating Center w Ludwigshafen w Niemczech, wyposażone w nowoczesny sprzęt i obsługiwane przez wykwalifikowany zespół. Pierwotna umowa obowiązywała do końca roku 2021, obie strony postanowiły jednak ją przedłużyć.

Z laboratorium do fabryki papieru

Omya i BASF to dwaj liderzy rynku w zakresie składników powłok na papier i karton. Omya ma w swojej ofercie napełniacze mineralne, formuły oparte na węglanie wapnia, komplementarne pigmenty i dodatki. BASF – innowacyjne spoiwa i dodatki. Współpraca służy obu stronom, dlatego firmy postanowiły ją przedłużyć o kolejne co najmniej cztery lata. Jak mówi Volker Scharffenberger, kierownik pilotażowego ośrodka:

Pilotażowe centrum ułatwia efektywny transfer rozwiązań technologicznych, rozwijanie nowych produktów oraz optymalizację receptur na drodze z laboratorium do fabryki papieru, równocześnie ograniczając ryzyko. W dzisiejszych trudnych czasach – przy silnej konkurencji i dużej presji cenowej – to szczególnie ważne.

Z kolei Karlheinz Hurst, dyrektor ds. usług technicznych w dziale Paper & Board Omya International AG, zwraca uwagę, że w ostatnim czasie firmy z branży – jak PTS czy Trinseo – raczej zamykają ośrodki pilotażowe. Strategia BASF i Omya jest inna: ponieważ w pełni wspierają dążenia klientów, by w sposób efektywny i opłacalny mogli oni opracowywać dostosowane formuły powłok do papieru, postanowili nie zamykać wspólnego ośrodka.

Dramatyczne zmiany na rynku

Decyzja firm Omya i BASF jest kluczowa także w kontekście gwałtownych przemian, jakie przechodzi obecnie branża powłok na papier w Europie. O przemianach tych mówi dr Thomas Schiele, wiceprezes ds. zarządzania oddziałem Dispersions for Adhesives, Fiber Bonding and Paper Coating w BASF:

Rynek powłok na papier w Europie zmienia się dramatycznie. Z jednej strony dostrzegamy wyraźne spadki w sektorze powlekanych papierowych materiałów graficznych, pogłębione jeszcze przez pandemię COVID-19. Z drugiej strony – rośnie zapotrzebowanie na papier i karton w branży opakowaniowej. Ostatecznie przetrwają i skorzystają na tych zmianach tylko papiernie, które będą potrafiły się dostosować. Elementem tego procesu jest praca nad formułami kolorystycznymi powłok i właśnie tu nasz ośrodek pilotażowy może służyć wsparciem.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA