a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiSłoneczny i pewny jak skała – Kolory Roku 2021 Pantone

Słoneczny i pewny jak skała – Kolory Roku 2021 Pantone

Kolorem Roku Pantone po raz kolejny został kolorystyczny duet. Parą na trudne czasy została szarość i wyrazisty żółty, odcienie Ultimate Gray i Illuminating.

Kolory Roku 2021 Pantone

Fot. arch. Pantone

Połączenie spokojnej szarości ze słonecznym żółtym pokazuje, jak odmienne elementy mogą się nawzajem uzupełniać i wzmacniać. PANTONE 17-5104 Ultimate Gray i PANTONE 13-0647 Illuminating tworzą duet praktyczny i przyziemny, a zarazem ciepły i pozytywny – promieniujący siłą i optymizmem.

Nadzieja, że damy sobie radę

Eksperci Pantone wybierając Kolor Roku 2021 postawili na odcienie, które inspirują i dają nadzieję. W obecnych czasach potrzebujemy poczucia, że wkrótce wszystko będzie lepsze i jaśniejsze. Jak komentuje Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute:

Połączenie wytrwałego Ultimate Gray z żywym żółtym Illuminating tworzy pozytywny przekaz o solidnych podstawach. Praktyczny, pewny jak skała, a równocześnie rozgrzewający i optymistyczny – ten duet dodaje nam sił i przywraca nadzieję. Potrzebujemy pokrzepienia i podniesienia na duchu, to kluczowe dla ludzkiego ducha.

Właśnie teraz potrzebujemy przypływu sił, energii i jasności. Niezbędna jest nam nadzieja, że damy sobie radę mimo niepewności. Napełniające optymizmem odcienie mogą nam w tym pomóc.

Ciepło słońca i szarość kamienia

Illuminating to jasny, radosny odcień żółtego, olśniewający i pełen życia. Promieniuje ciepłem słońca. Z kolei Ultimate Gray jest kolorem typowym dla solidnych, niezawodnych elementów, gwarantujących pewne fundamenty. To też kolor kamieni na plaży, natury, która przetrwa każdą burzę. Szarość Ultimate Gray to cicha gwarancja, że będzie dobrze.

Kolory Roku 2021 Pantone

Fot. arch. Pantone

Kolory Roku 2021 Pantone to też odpowiedź na naszą naturalną potrzebę bycia dostrzeżonym i docenionym. To kombinacja, która odwołuje się zarówno do innowacji, jak i intuicji, do mądrości, doświadczenia i inteligencji. Szaro-żółty duet skłania nas do myślenia w nowy, nieszablonowy sposób.

O Kolorach Roku Pantone

Instytut Pantone wybiera swój Kolor Roku już od ponad 20 lat. Jego wybory inspirują projektantów z wielu różnych branż – od mody przez wystrój wnętrz, meble, projektowanie przemysłowe aż po opakowania i grafikę komputerową.

Decyzja Pantone jest zawsze poprzedzona wnikliwą analizą najnowszych trendów. Eksperci biorą pod uwagę m.in. branż rozrywkową, najnowsze filmy, chętnie wybierane cele podróży, twórczość nowych artystów, najnowszą modę z wybiegów, inspiracje lifestyle’owe i wpływy społeczno-ekonomiczne. Nie bez znaczenia są też nowe technologie, platformy społecznościowe, a nawet nadchodzące duże wydarzenia sportowe.

W ubiegłym roku eksperci Pantone postawili na ciemny niebieski odcień Classic Blue. Kolorem Roku 2019 został koralowy Living Coral, zaś w roku 2018 wybór padł na elektryzujący fiolet Ultra Violet.

Źródło: Pantone