a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiSekrety gwieździstego nieba – Kolor Roku 2018 Pantone

Sekrety gwieździstego nieba – Kolor Roku 2018 Pantone

Jak co roku firma Pantone wybrała odcień, do którego należeć będzie nadchodzący sezon. Kolorem Roku 2018 został okrzyknięty… fiolet, Ultra Violet!

Pantone Ultra Violet Kolor Roku 2018

Fot. arch. Pantone

Kolor Roku 2018 Pantone to odcień prowokacyjny, a zarazem refleksyjny. Fiolet kojarzy się z gwieździstym niebem i przywodzi na myśl tajemnice kosmosu, zagadki przyszłości, nieograniczone możliwości. Ten enigmatyczny kolor długo symbolizował również kontrkulturę, oryginalność i zdolności artystyczne. Za jego pośrednictwem swoją indywidualność chętnie wyrażali tacy artyści jak Prince, David Bowie czy Jimi Hendrix.

W wersji Pantone, jako 18-3838 Ultra Violet, zachęca do eksperymentów i tchnie niekonwencjonalnością. To odcień oddający złożoność dzisiejszego świata, a równocześnie niesamowicie inspirujący, sprzyjający uduchowieniu i medytacji.

Pantone Kolor Roku 2018 Ultra Violet

Fot. arch. Pantone

Ultra Violet w wystroju wnętrz?

Eksperci z Behr Paint natychmiast zaczęli zastanawiać się, jak najlepiej wykorzystać Kolor Roku 2018 w dekoracji wnętrz. Sprawa nie jest prosta – Ultra Violet na ścianach może być nieco onieśmielający. Jeśli jednak stworzymy odpowiednią aranżację, wprowadzi do wnętrza niezwykłą energię, niezależnie od tego, czy urządzamy akurat sypialnię, biuro czy bawialnię.

Ciekawą opcją są również meble w tym odcieniu o wysokim połysku na neutralnym tle – tak powstałe wnętrze jest bardzo fantazyjne. Jak podkreśla Rob Hellander, ekspert ds. koloru i designu firmy Behr, fioletowy to jeden z najbardziej dynamicznych odcieni, a przy odpowiedniej stylizacji może dodać wnętrzu oryginalności i zdecydowania.

Dla odważnych i dla nieśmiałych

By uzyskać pełen energii, królewski wystrój, zestaw Ultra Violet (lub jego odpowiednik z palety wybranego producenta) z jaśniejszymi, kontrastowymi niebieskimi i pomarańczami terra cotta. Opcja dla mniej odważnych to fiolet w wersji stonowanej, czyli liliowy. Uspokaja oraz tworzy w pomieszczeniu ciepłą i gościnną atmosferę.

Przypominamy, że w ubiegłym roku eksperci Pantone postawili na wiosenną zieleń Greenery. Dwa lata temu wygrał pastelowy duet Rose Quartz i Serenity, zaś Kolorem Roku 2015 Pantone został odcień deserowego wina Marsala.

Źródło: Pantone, coatingsworld.com