REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG w trosce o środowisko

Specjaliści czołowego światowego dostawcy farb, powłok i materiałów – PPG – przygotowali specjalny raport 2012 PPG Corporate Sustainability Report. Wymieniono w nim przyjazne środowisku działania podjęte przez koncern w roku 2012, a także określono priorytety i cele na najbliższą przyszłość.

PPGProgram dążący do ograniczenia szkodliwego wpływu na środowisko oraz poprawy bezpieczeństwa pracowników obejmuje kilka najbliższych lat – okres do roku 2020. Jak mówi Diane Kappas, wiceprezes koncernu, ekologia była kwestią na stałe wpisaną w praktyki koncernu niemal od momentu jego założenia 130 lat temu. Publikacja raportu jest jednak znaczącym krokiem naprzód, zapoznaje on bowiem ze szczegółami proekologicznej strategii PPG zarówno pracowników, jak i udziałowców i klientów firmy. Budzi to duże zaufanie.

Niektóre ze sformułowanych w raporcie celów to:

  • ograniczanie zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych o 1,5% w ciągu każdego kolejnego roku,
  • zmniejszenie wycieków i emisji niepożądanych substancji o 10% na rok,
  • wprowadzenie programów poprawy zadowolenia z pracy zatrudnionych we wszystkich zakładach,
  • zmniejszenie o 5% odsetku chorób zawodowych i wypadków wśród pracowników koncernu,
  • 30-procentowy udział produktów przyjaznych środowisku w całościowej sprzedaży firmy.

Tegoroczny raport dotyczący strategii proekologicznej PPG jest trzecim z rzędu. Na przyszły rok zaplanowano kolejny, podsumowujący osiągnięcia w roku 2013. Aktualną wersję natomiast pobrać można pod adresem sustainability.ppg.com.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA