a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiNowa praca Gdańskiej Szkoły Muralu

Nowa praca Gdańskiej Szkoły Muralu

Z okazji 70. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych Gdańska Szkoła Muralu przy wsparciu firmy Caparol Polska stworzyła niezwykły mural nawiązujący tematycznie do historycznych wydarzeń.

fot. arch. Caparol

Praca wykonana została przez Michała Węgrzyna, opiekę artystyczną nad przedsięwzięciem objął zaś Rafał Roskowiński, który wraz z doktorem Jackiem Zdyblem prowadzi Gdańską Szkołę Muralu. Jest ona platformą szkoleniową mającą na celu zrzeszenie i szkolenie osób zajmujących się artystycznym malarstwem ściennym oraz przywrócenie tego typu działalności statusu sztuki zaangażowanej społecznie i politycznie. Mural z okazji rocznicy powstania NSZ – jednostki powołanej w czasie II wojny światowej do walki z okupacją niemiecką i sowiecką – jest doskonałym potwierdzeniem tego zaangażowania.

Aby zapewnić muralom imponujący wygląd i trwałość, konieczne jest wykonanie ich z wykorzystaniem profesjonalnych farb, o intensywnych barwach i odporności na działanie warunków atmosferycznych. Wysokiej jakości produkty malarskie dostarczyła firma Caparol Polska, która nawiązała dłuższą współpracę z Gdańską Szkołą Muralu. Malowidło znajduje się na ścianie budynku przy ulicy Nagórskiego 11c w Gdańsku.

Źródło: Caparol Polska