a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiMural na rzecz genderowej równości

Mural na rzecz genderowej równości

Równość płci to jedna z idei, które są dziś silnie promowane niemal we wszystkich obszarach. Producent farb i zespół wyścigów samochodowych, z którym współpracuje – przedstawiciele dwóch sfer silnie zdominowanych przez mężczyzn – postanowili dorzucić swoją barwną cegiełkę w tym zakresie.

Fot. arch. AkzoNobel

AkzoNobel i McLaren Racing zdecydowanie popierają genderową równość. Zarówno branża wyścigów samochodowych, jak i farbiarska są silnie zdominowane przez mężczyzn. Według AkzoNobel i zespołu McLaren należy to zmienić – stąd też pomysł na wspólną akcję promującą tę zmianę.

Pozytywne przesłanie dla dziewcząt i kobiet

Okazja nadarzyła się w ramach organizowanego co roku festiwalu zrównoważonego rozwoju Virada Sustentável w Ameryce Południowej. Przed brazylijskim Grand Prix Formuły 1 na torze Interlagos AkzoNobel i McLaren zainicjowali powstanie imponującego muralu, będącego dziełem artystki Mari Pavanelli.

Jednymi z pierwszych osób, które miały okazję podziwiać dzieło, były trzy członkinie zespołu McLaren Racing. Jak mówi jedna z nich, Kat Czekaj, starsza specjalistka w dziale Technology Partnerships:

Mamy nadzieję, że mural Mari będzie pozytywnym przesłaniem dla dziewcząt i kobiet z lokalnej społeczności oraz zapoczątkuje szerszą dyskusję na całym świecie. Oby zainspirował wszystkie obserwatorki i obserwatorów, by byli tym, kim chcą być.

Lucy Holmes, menedżerka w dziale Partnerships McLaren Racing, dodaje, że wspaniale było zobaczyć mural osobiście. Dzieło reprezentuje genderową równość i fakt, że nie powinno być żadnych barier na drodze do uczestnictwa w świecie wyścigów samochodowych lub jakimkolwiek innym, obecnie zdominowanym przez jedną płeć.

Na lokalnym domu kultury

Malowidło powstało w pobliżu toru w São Paulo, na budynku lokalnego domu kultury, miejsca częstych spotkań mieszkańców. Do jego wykonania wykorzystano farby należącej do AkzoNobel marki Coral, w projekcie zaś dominują barwy zespołu McLaren.

Źródło: AkzoNobel