a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweEuropejski producent z oceną B od CDP

Europejski producent z oceną B od CDP

Ocena CDP to obecnie złoty standard, jeśli chodzi o transparentność korporacyjną z punktu widzenia środowiska. Jeden z producentów farb uzyskał właśnie pozytywną ocenę na podstawie kwestionariusza CDP 2022 Climate Change.

Fot. Skitterphoto / pixabay.com

Ocenę B otrzymała od CDP firma Hempel. Na podstawie wypełnionego przez nią kwestionariusza CDP 2022 Climate Change oceniono, że koncern dba o kwestie środowiskowe i zapewnia dobre zarządzanie z punktu widzenia ochrony klimatu. Jak mówi Michael Hansen, prezes i dyrektor generalny Hempel:

Cieszymy się, że CDP przyznało nam ocenę B już w pierwszym roku naszego uczestnictwa w tym obszernym kwestionariuszu. Podążamy obecnie drogą wytyczoną przez nasz program Futureproof. Fakt, że nasze wysiłki zostały pozytywnie ocenione przez podmiot zewnętrzny, jest bardzo ważny z punktu widzenia naszych dążeń, by stać się liderem branży w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Ustanowione przez Hempel Science-Based Targets (SBT) obejmują redukcję emisji dwutlenku węgla z własnej działalności o 90% do roku 2026. Są to wartości spójne z redukcjami potrzebnymi, aby ograniczyć globalne ocieplenie do 1,5°C, co zdaniem ekspertów jest konieczne by uniknąć najbardziej drastycznych skutków zmian klimatycznych.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie