a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneKandydat na przewodniczącego Rady Nadzorczej

Kandydat na przewodniczącego Rady Nadzorczej

Po niedawnym podaniu informacji o ustąpieniu ze stanowiska przewodniczącego Rady Nadzorczej europejski koncern farbiarski podał nazwisko kandydata, który prawdopodobnie wkrótce stanie na czele rady.

Ben Noteboom. Fot. arch. AkzoNobel

Koncern AkzoNobel ogłosił, że na najbliższym walnym zgromadzeniu (w kwietniu 2023) jako nowy członek Rady Nadzorczej nominowany zostanie Ben Noteboom. Rada planuje jego wybór na przewodniczącego. Ma on zastąpić w tej roli Nilsa Andersena, który ogłosił niedawno rezygnację.

Cenny wkład

Decyzja poprzedzona została wnikliwym procesem poszukiwania i selekcji odpowiedniego kandydata. Jak mówi zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej, Byron Grote:

Rada Nadzorcza cieszy się, mogąc ogłosić nominację Bena Notebooma. Jego osiągnięcia na stanowiskach wykonawczych i niewykonawczych oraz szerokie doświadczenie w wielu różnych sektorach – w tym branży chemicznej – będą dla AkzoNobel cennym wkładem.

Również Ben Noteboom wyraził radość z możliwości dołączenia do Rady Nadzorczej AkzoNobel oraz wsparcia kolejnej fazy transformacji firmy. Wyznaczenie go na proponowane stanowisko podlega zatwierdzeniu przez akcjonariuszy i zostanie dopisane do programu walnego zgromadzenia w kwietniu 2023.

Różne stanowiska kierownicze

Ben Noteboom, obywatel Holandii, jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Vopak oraz członkiem Rady Nadzorczej Aegon. Jest również w radzie nadzorczej Cancer Center Amsterdam. Wcześniej był dyrektorem generalnym oraz przewodniczącym zarządu Randstad oraz przez dziewięć lat zajmował różne stanowiska kierownicze w Dow Chemicals.

Źródło: AkzoNobel