a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnePrzewodniczący Rady Nadzorczej rezygnuje

Przewodniczący Rady Nadzorczej rezygnuje

Ważna zmiana na kierowniczym stanowisku u jednego z liderów światowego rynku farb! Ze stanowiska ustępuje dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej.

Fot. mohamed_hassan / pixabay.com

Nils Andersen zrezygnował ze stanowiska przewodniczącego i członka Rady Nadzorczej w AkzoNobel. Decyzję podjął w związku z propozycją objęcia funkcji w innej firmie. Zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej, Byron Grote, skomentował:

Gratulujemy Nilsowi Andersenowi nowej szansy zawodowej i równocześnie przykro nam, że musimy go pożegnać. Nils objął funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej w bardzo trudnym czasie. Jego duże doświadczenie na rynku międzynarodowym w różnych branżach oraz rozeznanie biznesowe pomogły dokonać transformacji AkzoNobel w lidera rynku farb i powłok.

Byron Grote dodał również, że w okresie gdy firma pozostawała pod kierownictwem Nilsa Andersena znacznej poprawie uległy relacje z udziałowcami.

Nils Andersen oficjalnie ustąpi ze stanowiska na dorocznym walnym zgromadzeniu, które odbędzie się w kwietniu 2023. Rada Nadzorcza ogłosi nazwisko jego zastępcy, który nominowany zostanie na następnym w kolejności walnym zgromadzeniu.

Źródło: AkzoNobel