a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNajwiększy zakład obróbki powierzchni na świecie

Największy zakład obróbki powierzchni na świecie

Światowi producenci nie przestają inwestować w chiński rynek. Jeden ze światowych potentatów rynku chemicznego otworzył właśnie w Chinach nowy zakład obróbki powierzchni. To jego największy taki obiekt na świecie.

Fot. arch. BASF

Biznes Surface Treatment oddziału BASF Coatings, działający pod marką Chemetall, uroczyście otworzył nowy zakład produkcyjny w Chinach – w Pinghu, w prowincji Zhejiang. Obiekt o powierzchni 60 000 m2 jest największym zakładem obróbki powierzchni BASF na świecie.

Produkować tam, gdzie są klienci

Zarząd BASF podkreśla znaczenie chińskiego rynku, na którym koncern dokonuje w ostatnim czasie ważnych inwestycji – jak przypomina Uta Holzenkamp, prezeska BASF Coatings, w lipcu tego roku zwiększona została produkcja lakierów samochodowych refinish w Jiangmen. Jeffrey Lou, prezes oddziału BASF Greater China, komentuje:

BASF silnie angażuje się w rozwój na terenie Chin, największego rynku chemicznego na świecie. Elementem naszej strategii jest produkować tam, gdzie są nasi klienci. Fabryka w Pinghu to kolejny dobry przykład naszego skoncentrowania na klientach poprzez umacnianie lokalnej pozycji technologicznej i rynkowej.

Christophe Cazabeau, starszy wiceprezes biznesu Surface Treatment w BASF Coatings, dodaje, że Azja i Pacyfik to najszybciej rosnący rynek obróbki powierzchni na świecie, zaś Chiny stanowią blisko 50% azjatyckiego rynku. Firma wierzy, że chiński rynek nadal będzie się dynamicznie rozwijał, w krótszej i dłuższej perspektywie.

Inteligentna fabryka

Zakład w Pinghu zaprojektowany został jako inteligentna fabryka – wysoce zautomatyzowana i zdigitalizowana. Oferuje ona szeroki zakres produktów i rozwiązań z zakresu obróbki powierzchni dla różnych branż – m.in. samochodowej OEM, coil coatings czy lotniczej.

Źródło: BASF