a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiNiebieskie Miasto w Indiach odświeżone

Niebieskie Miasto w Indiach odświeżone

Słynne Niebieskie Miasto Jodhpur zostało odmalowane z wykorzystaniem ponad 5600 litrów farby. Wszystko w ramach inicjatywy jednego z europejskich producentów.

Fot. arch. AkzoNobel

250 odmalowanych domów w Jodhpur – słynnym Niebieskim Mieście – to dzieło AkzoNobel i jego akcji Let‘s Colour. W projekcie wykorzystano ponad 5600 litrów niebieskich farb Dulux. Nie skończyło się na ścianach – oprócz tego dachy ponad 100 budynków zabezpieczone zostały farbą Dulux Weathershield Protect, która pozwala obniżyć temperaturę dachu nawet o 5˚C. W ramach akcji powstało również 20 kolorowych murali.

Transformacyjna siła farby

W prace, które trwały około czterech miesięcy, zaangażowani byli malarze z AkzoNobel Paint Academy, lokalni artyści, mieszkańcy oraz wolontariusze. Ostateczny efekt powstał z połączenia ich kreatywności. Jak mówi Rajiv Rajgopal, dyrektor zarządzający AkzoNobel India:

Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy realizować program Let‘s Colour w Jodhpur i pokazać tym samym, jak transformacyjna siła farby potrafi inspirować ludzi i umacniać społeczności. Projekt wykracza poza dbałość o dziedzictwo Niebieskiego Miasta. Tworzymy nową jakość życia dla mieszkańców, wspieramy miejscowych artystów oraz staramy się działać w duchu zrównoważonego rozwoju, chroniąc i chłodząc domy.

Niebieski kolor od wieków był integralną częścią tożsamości Jodhpur. Celem całego projektu było odświeżenie ponadczasowego wizerunku miasta i uczynienie go jeszcze żywszym, pełnym radości miejscem. Dlatego odrobinę koloru w postaci farb Dulux FloorPlus zyskały również chodniki i schody w Niebieskim Mieście.

2300 projektów i ponad milion litrów farby

Program Let‘s Colour AkzoNobel rozpoczął się w 2009 roku. Od tego czasu zrealizowano w ramach niego ponad 2300 projektów na całym świecie, przekazując ponad 1,3 mln litrów farb.

Źródło: AkzoNobel