a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneEuropejski koncern zmieni prezesa

Europejski koncern zmieni prezesa

Hempel ogłosił zmianę na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego firmy. Nowy CEO jest związany z koncernem od pięciu lat.

Fot. arch. Hempel

Stanowisko obejmie Michael Hansen – obecnie wiceprezes wykonawczy działu Energy & Infrastructure. Zmiana wchodzi w życie 15 października. Dotychczasowy prezes Hempel, Lars Petersson, odchodzi z firmy, by objąć nową funkcję – prezesa i dyrektora generalnego w Grupie VELUX.

Zdolności kierownicze i doskonałe wyniki

Hansen dołączył do zespołu Hempel w 2017 roku. Jako dyrektor ds. handlu był w dużej mierze odpowiedzialny za globalną transformację firmy i osiągnął doskonałe wyniki. Jak mówi Richard Sand, przewodniczący zarządu Hempel A/S:

Michael Hansen posiada rozległą wiedzę na temat firmy Hempel, jej rynków oraz klientów. Jego zdolności kierownicze i doskonałe efekty jego pracy pokazują, że jest idealnym kandydatem na nowego dyrektora generalnego, który napędzać będzie dalszy rozwój koncernu. Bardzo się cieszę, ze naturalny wybór na to stanowisko to osoba zajmująca obecnie stanowisko kierownicze w Hempel. Zarówno ja, jak i cały zarząd cieszymy się na dalszą znakomitą współpracę z Michaelem.

Również Michael Hansen wyraził wielką radość z powierzenia mu stanowiska. Dodał, że kontynuować będzie strategię Double Impact, której celem jest kształtowanie lepszej przyszłości poprzez zrównoważone technologie powłokowe. Dumą napawa go fakt, że stanie na czele firmy, która wywiera rzeczywisty, pozytywny wpływ na społeczeństwo, którego wszyscy jesteśmy częścią.

Kim jest nowy prezes?

Michael Hansen ukończył Copenhagen Business School oraz studia Executive MBA w IE Business School w Madrycie. Zanim rozpoczął pracę w Hempel, przez 19 lat związany był z koncernem Maersk, gdzie pełnił m.in. funkcję wiceprezesa i globalnego dyrektora działu sprzedaży i marketingu w Maersk Line.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie