a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweproszkoweR&D Award za farbę proszkową, która nie wymaga pieca

R&D Award za farbę proszkową, która nie wymaga pieca

Farba proszkowa, która dzięki specjalnej technologii nie wymaga sieciowania w piecu i może być aplikowana bezpośrednio na miejscu, znalazła się wśród tegorocznych nagrodzonych w ramach R&D 100 Awards. Prestiżowe nagrody są przyznawane w Stanach Zjednoczonych od 1963 roku.

Fot. R&D 100 Awards

Nagrodę R&D 100 Award 2022 otrzymała farba proszkowa Abcite® 2060 z oferty Axalta Coating Systems. Wśród finalistów znalazł się również inny produkt amerykańskiego koncernu – podkład uretanowy Imron® Industrial High Performance Urethane Primer.

Naprawa bez konieczności demontażu

Obydwie wspomniane farby konkurowały z innymi produktami w kategorii Mechanical and Materials, uwzględniającej również technologie istotne dla branży farb i powłok. Jak mówi Robert Roop, dyrektor ds. technologii w Axalta CS:

Jesteśmy niezwykle dumni z wyróżnienia w ramach R&D 100 Awards. To dla nas kamień milowy, potwierdzający postęp, jaki poczyniliśmy oraz znaczenie naszych innowacji. Nasz zespół na całym świecie z zaangażowaniem opracowuje nowe, wybiegające w przyszłość rozwiązania, by pomóc naszym klientom osiągnąć maksymalną wydajność operacyjną oraz realizować wymogi dotyczące zrównoważonego rozwoju.

Abcite 2060 oferuje doskonałą odporność antykorozyjną i mechaniczną oraz wyróżnia się możliwością aplikacji bezpośrednio na miejscu. Tradycyjne farby proszkowe wymagają pieca, w którym dojdzie do sieciowania, w przypadku zaś nowego produktu Axalty, dzięki przełomowej technologii Flame Spray, duże konstrukcje metalowe mogą być zabezpieczane na miejscu. W razie uszkodzeń możliwa jest również szybka i bezproblemowa naprawa powłoki, bez konieczności demontażu.

100 rewolucyjnych technologii

Program R&D 100 Awards istnieje od roku 1963. Od tego czasu w ramach niego regularnie nagradzanych jest 100 rewolucyjnych technologii opracowanych przez firmy z listy Fortune 500, instytucje badawcze finansowane ze środków federalnych, laboratoria uniwersyteckie i rządowe, a także mniejsze przedsiębiorstwa. Tegoroczne nagrody wręczone zostaną 17 listopada w Coronado w Kalifornii w USA.

Źródło: Axalta Coating Systems

Dowiedz się więcej o firmie