a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweHolenderski producent rusza na podbój Ameryki Południowej

Holenderski producent rusza na podbój Ameryki Południowej

Producent specjalistycznej chemii Stahl wkracza na nowe rynki w Ameryce Południowej – jego produkty dostępne będą również w Brazylii i Kolumbii. To efekt rozszerzenia współpracy z Univar Solutions, firmą od kilku lat z powodzeniem dystrybuującą jego wyroby w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Rio de Janeiro. Fot. 12019 / pixabay.com

Firma Stahl postanowiła rozszerzyć współpracę z Univar Solutions, zachęcona dobrymi efektami trwającej od kilku lat współpracy w Europie Środkowej i Wschodniej – w tym również w Polsce. Univar Solutions to dystrybutor środków specjalistycznych i chemii do produkcji powłok, klejów, uszczelniaczy i elastomerów, którego ze Stahl łączy troska o zrównoważony rozwój, społeczną odpowiedzialność i efektywny łańcuch dostaw.

Produkty dla przemysłu i branży farb do drewna

Ekspercka wiedza Univar Solutions pomoże Stahl rozwinąć swój biznes na dwóch najbardziej dynamicznie rozwijających się rynkach w Ameryce Południowej. Jak komentuje Raymond Bakker, globalny dyrektor ds. biznesu Stahl Polymers:

Cieszymy się, że możemy ogłosić rozszerzenie współpracy z Univar Solutions. Nasze wartości i priorytety są bardzo zbliżone, dlatego Univar Solutions było naturalnym kandydatem na partnera, który pomoże nam się rozwinąć w Ameryce Południowej. Ściślej ze sobą współpracując, będziemy w stanie dostarczyć więcej korzyści naszym klientom, inwestorom i – szerzej – całemu społeczeństwu.

W ramach nowego kontraktu Univar Solutions będzie dystrybuować szeroką gamę produktów i polimerów Stahl dla producentów powłok. Będą to przede wszystkim żywice akrylowe, poliuretany oraz specjalistyczne polimery produkowane w Europie i w Brazylii, przeznaczone do wielu różnych zastosowań, m.in. w przemyśle i branży farb do drewna.

Wszechstronna obsługa

Chris Fitzgerald, globalny wiceprezes oddziałów CASE, Rubber i Plastic Additives w Univar Solutions, również wyraża radość z nowej współpracy. Podkreśla, że produkty Stahl, które dystrybuowane będą w Ameryce Południowej doskonale pasują do ich oferty oraz pozwalają zapewnić klientom jeszcze bardziej wszechstronną obsługę.

Źródło: european-coatings.com