a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowejachtowe i okrętoweNowa fabryka farb morskich i przemysłowych w Chinach

Nowa fabryka farb morskich i przemysłowych w Chinach

Kolejny europejski producent otwiera duży zakład produkcyjny w Chinach. Będzie się on specjalizował przede wszystkim w farbach i powłokach dla przemysłu morskiego, energetyki i infrastruktury.

Fot. PublicDomainPictures / pixabay.com

Firma Hempel ogłosiła rozpoczęcie budowy nowego ośrodka trzy lata temu. Obecnie fabryka w Zhangjiagang rozpoczyna swoją działalność.

100 mln litrów farb rocznie

W uroczystości otwarcia nowego zakładu udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz, reprezentanci Konsulatu Generalnego Danii w Szanghaju oraz klienci, dostawcy i członkowie zarządu Hempel. Jak komentowała Katarina Lindstroem, dyrektorka ds. operacyjnych i wiceprezeska wykonawcza Hempel:

Nadszedł dzień, który warto świętować. Nasze zespoły, zarówno tu w Zhangjiagang jak i w Yantai, włożyły w to przedsięwzięcie wiele wysiłku i jestem bardzo dumna z efektów. Przyłączenie ośrodka w Zhangjiagang do sieci to duży krok w kierunku lepszej obsługi naszych klientów z sektorów morskiego, energetyki i infrastruktury.

Otwarta w Zhangjiagang fabryka, powstała na terenie liczącym ponad 136 000 m2, będzie stopniowo zwiększać zdolność produkcyjną – aż do planowanych 100 mln litrów rocznie w 2025 roku, z możliwością dalszego rozszerzenia. Zatrudnienie znajdzie w niej 150 osób.

Strategiczna lokalizacja

Nowy obiekt ma m.in. zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na farby przeciwporostowe w regionie. Stąd też jego strategiczna lokalizacja – aż 50% chińskich stoczni znajduje się w odległości nie większej niż 200 km od Zhangjiagang.

Fot. arch. Hempel

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie