a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowy prezes i CEO amerykańskiej firmy

Nowy prezes i CEO amerykańskiej firmy

Amerykański producent farb, klejów i specjalistycznej chemii ogłosił zmianę na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego. Funkcję obejmie osoba, która już wcześniej kierowała jednym z oddziałów firmy.

Fot. DiggityMarketing / pixabay.com

Zmiana dotyczy stanowiska kierowniczego w ICP Group, zaś nowym prezesem i dyrektorem generalnym koncernu zostanie Jay Doubman. Stanie on na czele zespołu liczącego ponad 1000 pracowników i odpowiedzialny będzie za rozwój firmy i wzrost jej rentowności.

Powrót do firmy

Doubman ma duże doświadczenie w branży produktów budowlanych i był już wcześniej związany z ICP – pełnił funkcję prezesa oddziału Building Solutions Group. Jak komentuje Don Bramley z Audax Private Equity, podmiotu, do którego należy ICP Group:

Cieszymy się, że możemy przywitać Jaya z powrotem w ICP, gdzie świetnie radził sobie wcześniej na stanowisku kierowniczym i przyczynił się do sukcesu firmy. Patrząc w przyszłość, jesteśmy pewni, że doświadczenie i zdolności przywódcze Jaya poprowadzą nas ku efektom finansowym i operacyjnym, jakich oczekują nasi klienci.

Doubman również wyraził radość z powrotu do firmy. Podkreślił też, że ICP jako producent znajduje się w ścisłej czołówce branży dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom oraz rozpoznawalnym i godnym zaufania markom.

Wykształcenie i doświadczenie

Jay Doubman zdobył dyplom MBA na Wharton School of the University of Pennsylvania oraz ukończył inżynierię mechaniczną na Bucknell University. Jeśli chodzi o jego doświadczenie zawodowe, dotychczas zajmował również m.in. stanowisko dyrektora ds. operacyjnych w Ecore International, firmie produkującej powierzchnie z gumy pochodzącej z recyklingu.

Źródło: ICP Group