a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneSztuka i krajobraz w siedzibie producenta farb

Sztuka i krajobraz w siedzibie producenta farb

Wystawa sztuki otwarta w siedzibie jednego z europejskich wytwórców farb skłania do refleksji na temat środowiska naturalnego i miejsca, jakie w nim zajmujemy. Może być także inspiracją dla nowych palet kolorystycznych i ekologicznych rozwiązań.

Fot. Martin van Welzen / AkzoNobel

Wystawę, zorganizowaną przez Fundację Sztuki AkzoNobel, otwarto w siedzibie producenta w Amsterdamie. Została zatytułowana EARTH A Collective Landscape [Ziemia – Wspólny Krajobraz] i odkrywa na nowo nasze relacje z naturą.

Sztuka w czasach kryzysu klimatycznego

Wśród artystów prezentujących swoją twórczość w ramach wystawy są m.in. Lin de Mol, Jan Robert Leegte, Michelle Piergoelam, Kyra Sacks, Bob Bonies, Chiao Chun, Stefano Caimi, Hadassah Emmerich czy Robert Zandvliet. Jak komentuje Hester Alberdingk Thijm, dyrektor Fundacji Sztuki AkzoNobel:

Zgromadziliśmy zróżnicowaną kolekcję dzieł wspaniałych twórców. Każdy z nich na swój unikatowy sposób interpretuje takie tematy jak świadomość ekologiczna, krajobraz czy sztuczne podziały między ludźmi a naturą.

Dyrektor fundacji dodaje, że wystawa jest zaproszeniem do kontemplacji naturalnego środowiska oraz miejsca, jakie w nim zajmujemy – co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, gdy tak wiele mówi się o kryzysie klimatycznym. Odwiedzający wkraczają do świata pozbawionego ludzi i doświadczają symbiozy z krajobrazem w różnych odsłonach – od idyllicznego po dystopijny.

Inspiracja dla branży

Hester Alberdingk Thijm dodaje również, że z punktu widzenia producentów i użytkowników farb tego typu wystawa może być cennym źródłem inspiracji. Zarówno jeśli chodzi o nowe palety kolorystyczne, jak i przyjazne środowisku rozwiązania.

Fot. Martin van Welzen / AkzoNobel

Źródło: AkzoNobel