a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiWszystkie zakłady w Brazylii zasilane zieloną energią

Wszystkie zakłady w Brazylii zasilane zieloną energią

Wszystkie dziewięć fabryk w Brazylii zasilanych w 100% odnawialną energią – taki sukces ogłosił niedawno jeden z koncernów chemicznych. To kolejny krok na drodze do zerowej emisji netto.

Fot. Poswiecie / pixabay.com

Firma Nouryon ogłosiła, że jej dziewięć zakładów produkcyjnych w Brazylii jest już zasilanych wyłącznie energią z odnawialnych źródeł. Koncern posiada w 60 fabryk na całym świecie, przy czym dziewięciu placówkom w Brazylii odpowiada 25% całego zużycia energii firmy.

Nie tylko produkty

W ramach długoterminowej strategii zarządzania śladem węglowym Nouryon bada również możliwości przejścia swoich pozostałych zakładów na energię z odnawialnych źródeł. Jak komentuje Eduardo Nardinelli, starszy wiceprezes oddziału South America oraz Global Carbon Business Leader w Nouryon:

Zaangażowanie Nouryon na rzecz zrównoważonego rozwoju wykracza poza nasze produkty i procesy – obejmuje całą sieć produkcyjną. Podejmowane w tym zakresie inicjatywy dowodzą, że zależy nam, by ograniczyć nasz wpływ na środowisko oraz pomóc naszym klientom w osiągnięciu ich własnych celów związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Już w 2021 roku Nouryon osiągnął neutralność węglową w pięciu swoich fabrykach w Brazylii – w Imperatriz, Eunápolis, Jacareí oraz w dwóch zakładach w Três Lagoas. Był to element strategii określonej jako Zintegrowany Model Produkcji (ang. Integrated Manufacturing Model).

Platynowy medal

Za swoje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w 2022 roku Nouryon został wyróżniony Platynowym Medalem EcoVadis. Do roku 2050 firma zamierza osiągnąć zerową emisję netto (net-zero).

Źródło: Nouryon