a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiPięć fabryk Nouryon neutralnych węglowo

Pięć fabryk Nouryon neutralnych węglowo

Firma Nouryon ogłosiła, że pięć jej zakładów produkcyjnych w Ameryce Południowej jest już w pełni neutralnych węglowo. Udało się to osiągnąć dzięki połączeniu niektórych procesów oraz wykorzystaniu odnawialnej energii.

Fot. geralt / pixabay.com

Sukces Nouryon wpisuje się w strategię firmy pod nazwą „Commitment to a Sustainable Future“. W ramach owej strategii koncern założył, że do 2030 roku zredukuje operacyjną emisję gazów cieplarnianych o 40% (w stosunku do roku 2019), a także że do roku 2050 osiągnie zerową emisję netto.

Nieustanne doskonalenie

Produkty uboczne niektórych procesów prowadzonych w fabryce (np. para wodna czy woda) posłużyły do napędzenia innych, ponadto wykorzystano dostarczoną przez klientów energię odnawialną z biomasy. Jak mówi Ann Lindgärde, wiceprezeska oddziału Renewable Fibers w Nouryon:

Jesteśmy dumni, mogąc dostarczać – w ścisłej współpracy z naszymi klientami – produkty wytworzone w neutralnych węglowo zakładach. Staramy się bezustannie doskonalić w zakresie zrównoważonych działań i oferty.

Z kolei Eduardo Nardinelli, starszy wiceprezes oddziału South America oraz globalny lider biznesu w zakresie gospodarki węglowej, dodaje, że Nouryon szukać będzie dalszych możliwości redukcji emisji gazów cieplarnianych we współpracy ze swoimi klientami, dostawcami i partnerami.

Zakłady w Brazylii

Pięć fabryk, w przypadku których Nouryon osiągnął neutralność węglową, mieści się w Brazylii. Są to zakłady w Imperatriz, Eunápolis, Três Lagoas (dwa) oraz Jacareí.

Źródło: Nouryon