a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweCovestro buduje dwa nowe zakłady w Chinach

Covestro buduje dwa nowe zakłady w Chinach

Firma Covestro rozpoczęła budowę dwóch nowych zakładów produkcyjnych w Szanghaju. Mają one pomóc spełnić rosnące zapotrzebowanie na dyspersje poliuretanowe i elastomery.

Fot. arch. Covestro

Nowy zakład produkcji dyspersji poliuretanowych, podobnie jak późniejsza linia produkująca żywice poliestrowe, z których wytwarzane są dyspersje PU, mają zostać ukończone w 2024 roku. Z kolei instalacja produkująca elastomery poliuretanowe ma być w pełni operacyjna już w 2023 roku.

Kluczowa rola ośrodka

Nowe zakłady mieścić się będą w istniejącym już ośrodku Covestro Integrated Site Shanghai. Jak mówi Holly Lei, prezes Covestro China:

Projekty te pomogą w nastawionym na jakość oraz zrównoważonym rozwoju, zarówno w Chinach jak i poza nimi. Przyczynią się także do rozszerzenia skali i mocy produkcyjnych ośrodka w Szanghaju, który odgrywać będzie kluczową rolę na drodze do osiągnięcia przez Covestro pełnej operacyjnej neutralności klimatycznej do 2035 roku.

Dyspersje poliuretanowe wykorzystywane są do produkcji przyjaznych środowisku powłok i klejów dla wielu różnych branż – m.in. samochodowej, budowlanej, meblarskiej, obuwniczej czy opakowaniowej. Z kolei elastomery Covestro są szczególnie chętnie stosowane w przemyśle energetycznym – od elektrowni wiatrowych po panele słoneczne.

Największy ośrodek Covestro na świecie

Od roku 2001 firma Covestro zainwestowała w swój ośrodek w Szanghaju 3,6 mld €. Składa się on z 11 zakładów i jest największym centrum produkcyjnym koncernu na świecie. W ubiegłym roku ośrodek otrzymał certyfikat ISCC PLUS w zakresie bilansu masy, co oznacza, że może dostarczać klientom większe partie produktów otrzymanych z odnawialnych surowców.

Źródło: Covestro