a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiBłękit i morska zieleń. Renew Blue Kolorem Roku 2024

Błękit i morska zieleń. Renew Blue Kolorem Roku 2024

Na przyszły sezon w dekoracji i wystroju wnętrz amerykański producent farb proponuje wyciszający Kolor Roku 2024 – mieszankę błękitu, szarości i zieleni, zainspirowaną wszystkim co ulotne. Oto Renew Blue.

Fot. arch. Valspar

To już jubileuszowy Kolor Roku Valspar – amerykański producent wybrał najmodniejszy kolor nadchodzącego sezonu po raz piętnasty. Tym razem wybór padł na Renew Blue, błękit z odrobiną lekko zszarzałej morskiej zieleni, nadający każdemu wnętrzu spokojny, refleksyjny ton.

Niebieski nowym kolorem neutralnym

W związku z silnym trendem troski o siebie i o własny dobrobyt osoby urządzające swoje domy i mieszkania poszukują sposobów, by poczuć się w nich zrelaksowane i czerpać z domowego wnętrza dobrą energię. Jak komentuje Sue Kim, dyrektorka ds. marketingu kolorystycznego w Valspar:

Renew Blue to niezwykle wszechstronny odcień, odpowiedni na każdy sezon i dla każdego. Inspiracją przy jego tworzeniu było dla nas wszystko, co ulotne – mgła, obłoki, jeziora lodowcowe. Nasz Kolor Roku 2024 wprowadza w dobry nastrój, sprzyja wyrażaniu siebie oraz tworzy nastrój równowagi i spokoju z drobną domieszką spontaniczności.

Sue Kim dodaje, że niebieski stał się dziś nowym kolorem neutralnym. Dzięki jego uniwersalności można go mieszać i łączyć z bardzo wieloma stylami i wykorzystywać na różne sposoby.

Subtelny odcień dominujący

Według Kim atutem odcienia Renew Blue jest również fakt, że jako subtelny odcień dominujący może być podstawą dowolnego projektu dekoratorskiego, co sprawia, że klienci mają poczucie kontroli nad swoją przestrzenią i wizją tego, jak powinna się prezentować. To nowe, prostsze podejście do korzystania z inspiracji kolorystycznych.

Fot. arch. Valspar

Wraz z Kolorem Roku 2024 Valspar zaprezentował swoim klientom cały szereg propozycji, w jaki sposób go wykorzystać. Oto kilka inspiracji:

  • Ogród – harmonijne tony zieleni i błękitu, które spotykają się w odcieniu Renew Blue, dają duże możliwości wykorzystania w otoczeniu domu, zacierając granicę między wnętrzem a zewnętrzem. W duecie z elementami zainspirowanymi barwą i teksturą piaskowych wydm Renew Blue wyczaruje nawiązujący do natury ogród w stylu wabi-sabi.
  • Przedsionek – w tej przestrzeni producent proponuje piękne i funkcjonalne elementy, jak ceramika czy ręcznie tkane materiały; błękitne tony stworzą tu nastrój tajemnicy oraz spotkania codzienności z luksusem.
  • Łazienka/spa – Kolor Roku 2024 Valspar wyczaruje tu atmosferę relaksu, spokoju i dobrego samopoczucia. Do tego ręcznie robione dekoracje czy metaliczne wykończenia w stylu vintage sprawią, że łazienka zamieni się w osobisty azyl.
  • Pokój dziecięcy – w tym wypadku proponowana jest zasada „więcej znaczy mniej” – minimalistyczny design idący w parze z poprawiającymi nastrój, radosnymi kolorami.
  • Zanurzenie w kolorze – jeden odcień od listew przypodłogowych aż po sufity i dekoracje, przy równoczesnym eksperymentowaniu z teksturami. Niezwykłe, poetyckie doświadczenie koloru.
  • Kolorystyczne pary – w duecie z Renew Blue producent proponuje odcienie beżu, które zrównoważą chłód błękitu i sprawdzają się w różnych stylach, lub pastelowe szarości pogłębiające nastrój spokoju i odprężenia.
Fot. arch. Valspar

Źródło: coatingsworld.com

Dowiedz się więcej o firmie