a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNanorurki węglowe i grafen – Bayer sprzedaje patenty

Nanorurki węglowe i grafen – Bayer sprzedaje patenty

Po dziesięciu latach badań nad nanorurkami węglowymi i grafenem Bayer MaterialScience postanowił sprzedać swoje patenty firmie FutureCarbon. Obie jednostki podpisały już stosowną umowę.

Bayer nanorurki węglowe grafen

Fot. arch. FutureCarbon

Formy węgla takie jak nanorurki czy grafen mają ogromny potencjał w nauce i przemyśle. Grafen jest ceniony ze względu na swoją regularną, zwartą strukturę, która w przypadku powłoki gwarantuje twardość i odporność na zarysowania. Nanorurki węglowe interesują zaś badaczy ponieważ są najciemniejszym spośród dostępnych nam materiałów. Proponowano już ich wykorzystanie w roli kamuflażu, w celu zwiększenia czułości przyrządów optycznych w kosmosie oraz jako dodatek umożliwiający detekcję naprężeń.

Patrick Thomas, prezes Bayer MaterialScience, wyraził radość, że opracowane przez technologów Bayer rozwiązania trafią w ręce partnera z którym firma współpracowała już przy okazji programu Inno.CNT. Stwierdził również, że FutureCarbon tworzy grupa wybitnych specjalistów, dlatego patenty związane z wykorzystaniem nanorurek węglowych i grafenu trafiają w dobre ręce.

Źródło: FutureCarbon