REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nanorurki węglowe i grafen – Bayer sprzedaje patenty

Po dziesięciu latach badań nad nanorurkami węglowymi i grafenem Bayer MaterialScience postanowił sprzedać swoje patenty firmie FutureCarbon. Obie jednostki podpisały już stosowną umowę.

Bayer nanorurki węglowe grafen

Fot. arch. FutureCarbon

Formy węgla takie jak nanorurki czy grafen mają ogromny potencjał w nauce i przemyśle. Grafen jest ceniony ze względu na swoją regularną, zwartą strukturę, która w przypadku powłoki gwarantuje twardość i odporność na zarysowania. Nanorurki węglowe interesują zaś badaczy ponieważ są najciemniejszym spośród dostępnych nam materiałów. Proponowano już ich wykorzystanie w roli kamuflażu, w celu zwiększenia czułości przyrządów optycznych w kosmosie oraz jako dodatek umożliwiający detekcję naprężeń.

Patrick Thomas, prezes Bayer MaterialScience, wyraził radość, że opracowane przez technologów Bayer rozwiązania trafią w ręce partnera z którym firma współpracowała już przy okazji programu Inno.CNT. Stwierdził również, że FutureCarbon tworzy grupa wybitnych specjalistów, dlatego patenty związane z wykorzystaniem nanorurek węglowych i grafenu trafiają w dobre ręce.

Źródło: FutureCarbon

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA