a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Impreglon przejmuje PÚT

Niemiecka firma Impreglon specjalizująca się w powłokach na podłoża stalowe i aluminiowe przejęła czeskie Povrchové úpravy (PÚT). Umacnia w ten sposób swoją pozycję w Europie Wschodniej, gdzie posiada już zakłady w Polsce (w Wałczu) i na Węgrzech (w Tatabanya).

Impreglon

Impreglon ma w swojej ofercie między innymi przemysłowe farby proszkowe. Fot. arch. Impreglon

Z 34 zakładami w 15 krajach na całym świecie Impreglon jest jednym z liderów produkcji, obróbki i powlekania konstrukcji ze stali i aluminium. Wytwarza między innymi farby proszkowe oraz powłoki gwarantujące ochronę przed korozją, odporność na zużycie i właściwości nieprzywierające. PÚT oferuje natomiast takie usługi jak galwanizacja, pasywacja, wytrawianie czy utlenianie anodowe, dlatego oferta firmy świetnie wpisze się w działalność Impreglonu.

Krok ten oznacza też większą kontrolę nad rynkiem w tej części Europy. Zakupiony zakład w czeskich Třemošnicach może stanowić łącznik między polskim Wałczem a węgierskim Tatabanya. Dzięki transakcji firma będzie bliżej klientów i będzie mogła realizować swoje usługi one-stop-shop (magazynowanie, produkcja i dostawa gotowych części dla klientów) także na terenie Czech. Warunki zawartej transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: coatingsworld.com