REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Impreglon przejmuje PÚT

Niemiecka firma Impreglon specjalizująca się w powłokach na podłoża stalowe i aluminiowe przejęła czeskie Povrchové úpravy (PÚT). Umacnia w ten sposób swoją pozycję w Europie Wschodniej, gdzie posiada już zakłady w Polsce (w Wałczu) i na Węgrzech (w Tatabanya).

Impreglon

Impreglon ma w swojej ofercie między innymi przemysłowe farby proszkowe. Fot. arch. Impreglon

Z 34 zakładami w 15 krajach na całym świecie Impreglon jest jednym z liderów produkcji, obróbki i powlekania konstrukcji ze stali i aluminium. Wytwarza między innymi farby proszkowe oraz powłoki gwarantujące ochronę przed korozją, odporność na zużycie i właściwości nieprzywierające. PÚT oferuje natomiast takie usługi jak galwanizacja, pasywacja, wytrawianie czy utlenianie anodowe, dlatego oferta firmy świetnie wpisze się w działalność Impreglonu.

Krok ten oznacza też większą kontrolę nad rynkiem w tej części Europy. Zakupiony zakład w czeskich Třemošnicach może stanowić łącznik między polskim Wałczem a węgierskim Tatabanya. Dzięki transakcji firma będzie bliżej klientów i będzie mogła realizować swoje usługi one-stop-shop (magazynowanie, produkcja i dostawa gotowych części dla klientów) także na terenie Czech. Warunki zawartej transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA