a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiKolejny zakup dużego dystrybutora chemii

Kolejny zakup dużego dystrybutora chemii

Dystrybutor chemii o globalnym zasięgu dokonał kolejnego już w ostatnim czasie dużego zakupu. Po kilku przejęciach w Azji postanowił zwiększyć swoje wpływy na rynku w Australii i Nowej Zelandii.

Fot. arch. IMCD

Swoje nowe przejęcie ogłosiła firma IMCD. Po chińskim Welex, japońskim Kuni Chemical, singapurskim Brylchem oraz koreańskim Needfill przyszedł czas na ResChem Technologies Pty Ltd oraz ResChem Trust z Australii i Nowej Zelandii.

Komplementarne portfolio

Powstała w 2007 roku firma ResChem specjalizuje się w żywicach, dodatkach oraz pigmentach do wykorzystania jako składnik tuszów, farb, klejów i produktów dla budownictwa. Jej oferta jest więc komplementarna z ofertą IMCD. Jak komentuje Frank Schneider, globalny dyrektor grupy biznesowej w oddziale Coatings & Construction IMCD:

Dostrzegamy, że branża farb i powłok w Australii i Nowej Zelandii stabilnie się rozwija. Powstają tam również innowacyjne, zrównoważone technologie. Łącząc siły z ResChem możemy wykorzystać ich komplementarne portfolio oraz możliwości techniczne, by silniej zaznaczyć swoją obecność na lokalnych rynkach.

Bruce Forder, dyrektor zarządzający ResChem Technologies, dodał, że również dla jego firmy przejęcie jest dużą szansą. Stając się częścią międzynarodowego koncernu, pracownicy ResChem zyskują nowe możliwości rozwoju. Zapewnił również, że klienci i dostawcy mogą liczyć na dotychczasowy wysoki poziom obsługi i współpracy.

Zamknięcie w drugim kwartale roku

Siedziba ResChem mieści się w Sydney w Australii, gdzie znajduje się również laboratorium aplikacyjne firmy. Dystrybutor zatrudnia 15 osób i w roku 2023 wygenerował przychody na poziomie ok. 15 mln €. Zgodnie z przewidywaniami transakcja zostanie zamknięta w drugim kwartale 2024 roku.

Źródło: IMCD