a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweIMCD przejmuje chińskiego dystrybutora Welex

IMCD przejmuje chińskiego dystrybutora Welex

IMCD, dystrybutor specjalistycznej chemii, ogłosił, że przejmuje 100% udziałów firmy Welex. Zamierza w ten sposób zwiększyć wpływy na chińskim rynku.

Fot. SW1994 / pixabay.com

Welex to dystrybutor farb i powłok przemysłowych, tuszów, tkanin, dodatków i środków dla rolnictwa, reprezentujący szerokie grono producentów. Swoim klientom zapewnia również wsparcie techniczne i logistyczne.

Rozwój na globalnej platformie

Welex osiąga przychody na poziomie 39 mln € i zatrudnia 68 pracowników w biurach w Hong Kongu, Pekinie, Szanghaju, Guangzhou i Qingdao. Jak mówi Andreas Igerl, dyrektor zarządzający IMCD China:

Przyłączenie Welex to dla nas możliwość dywersyfikacji naszego biznesu farb, powłok i tuszów, wejścia na szybko rosnący rynek rolniczy i rozwinięcia się w ważnych obszarach zastosowań specjalistycznych składników. W szczególności pozwala nam to na geograficzną ekspansję w Chinach z silną obecnością w południowej części kraju.

Tony Leung, dyrektor zarządzający Welex, dodaje, że jest pod wrażeniem tego, jak IMCD rozumie i przyjmuje różnice w stylu i kulturze obu firm. Jest przekonany, że połączenie to pozwoli im rozwijać się na globalnej platformie.

Zamknięcie transakcji jesienią

Wraz z udziałami Welex w ręce IMCD przejdzie też laboratorium aplikacji powłok i środków dla rolnictwa. Zgodnie z planem transakcja zostanie zamknięta najwcześniej 31 października.

Źródło: coatingsworld.com