a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronnePierwsza farba Hempel na pożary węglowodorowe

Pierwsza farba Hempel na pożary węglowodorowe

Po 10 latach sukcesów w dziedzinie pasywnej ochrony przeciwogniowej przeciwko pożarom celulozowym Hempel wprowadza na rynek pierwszy produkt, opracowany z myślą o pożarach węglowodorowych – Hempafire XTR 100.

Fot. arch. Hempel

Pożary na instalacjach gazowo-olejowych potrafią mieć straszliwe skutki. Zagrożenie życia pracowników i szkody o wartości milionów dolarów to tylko niektóre z nich. Stąd decyzja firmy Hempel, by opracować nowy produkt przeznaczony do ochrony przed pożarami węglowodorowymi.

Szybsza aplikacja, łatwiejszy transport

Hempafire XTR 100 to epoksydowa powłoka ogniochronna, która izoluje stal w czasie węglowodorowego pożaru powierzchniowego, wydłużając nośność konstrukcji nawet do czterech godzin. Pozwala to na bezpieczną ewakuację załogi oraz zabezpieczenie cennych elementów. Jak mówi Christopher Martyn, Global Product Manager dla Hydrocarbon PFP w Hempel:

Nasi klienci skarżą się, że pasywna ochrona przeciwogniowa bywa trudna i czasochłonna w aplikacji. Hempafire XTR 100 nie sprawia takich problemów. To lekka powłoka ogniochonna, już przy niskiej grubości suchej warstwy spełniająca wymogi w zakresie ochrony przed ogniem, dzięki czemu potrzebne są mniejsze ilości farby.

Dzięki temu proces transportu części konstrukcji oraz budowy jest łatwiejszy i mniej kosztowny. Christopher Martyn zwraca również uwagę na szybkość aplikacji – proces trwa jeden dzień, zabezpieczone elementy mogą być już przetransportowane następnego dnia.

Kompleksowa obsługa branży

Hempel ma już w swojej ofercie gamę produktów dla przemysłu olejowo-gazowego. Dzięki poszerzeniu oferty o Hempafire XTR 100 producent może już zapewnić kompleksową obsługę klientów z tej branży. Nowa powłoka jest w sprzedaży od 23 czerwca.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie