a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiPrzejęcie koreańskiego dystrybutora

Przejęcie koreańskiego dystrybutora

Wśród dystrybutorów środków chemicznych na światowym rynku doszło do kolejnego ważnego przejęcia. Dotyczy ono rynku farb i chemii budowlanej w Korei Południowej.

Fot. soap0119 / pixabay.com

Firma IMCD ogłosiła przejęcie 100% akcji Needfill – dystrybutora z Korei Południowej. Specjalizuje się on przede wszystkim w dystrybucji środków dla branży farb, powłok, tuszów, tkanin, elektroniki i polimerów.

Ogromny potencjał rozwoju

Needfill ma swoją siedzibę w Seulu i zatrudnia 18 osób. Przychody firmy w roku 2022 wyniosły blisko 26,2 mld KRW (ok. 18 mln EUR). Jak komentuje Henri Kwon, dyrektor zarządzający IMCD Korea:

Patrząc w przyszłość, zauważamy, że rynek farb i powłok w Korei Południowej jest niezwykle rozwojowy. Przejmując Needfill, zyskujemy silne wsparcie w sektorze powłok i budownictwa – zarówno w zakresie oferty produktowej, jak i usług.

Henri Kwon dodaje, że oddany zespół Needfill z pewnością pozwoli IMCD rozwinąć się biznesowo i umocnić pozycję na rynku koreańskim. Z kolei Chris Lee, dyrektor generalny Needfill, podkreśla, że dla jego firmy przejście pod skrzydła gracza o globalnym zasięgu to duża szansa na rozwój oraz maksymalne wykorzystanie swojego potencjału.

Zamknięcie transakcji jeszcze w tym roku

Zamknięcie transakcji poprzedzić musi uzyskanie wymaganych zgód. Spodziewane jest ono w ostatnim kwartale 2023 roku.

Źródło: coatingsworld.com