a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePrzejęcie dystrybutora farb i powłok z Japonii

Przejęcie dystrybutora farb i powłok z Japonii

Jeden z dużych dystrybutorów środków chemicznych obecny również w Polsce dokonał ważnego przejęcia w Azji. Dzięki transakcji zwiększy swoje wpływy na rynku japońskim.

Fot. arch. IMCD

Dystrybutor chemii specjalistycznej IMCD ogłosił, że jednostka IMCD Japan zakupiła 100% udziałów innego dystrybutora – japońskiego Kuni Chemical. Istnieje on od roku 1997 i specjalizuje się w produktach dla przemysłu, od farb i powłok po materiały opakowaniowe.

Nowy segment biznesowy – powłoki i budownictwo

Transakcja ma duże znaczenie dla obu firm z perspektywy rozwoju na rodzimym i światowym rynku. Jak komentuje Shunsaku Kubo, dyrektor zarządzający IMCD Japan:

IMCD Japan powstało w 2016 roku, ta transakcja jest więc dla nas ogromnym krokiem pod kątem rozwoju w Japonii. Wraz z Kuni Chemical zyskamy nowy segment biznesowy, wchodząc na japoński rynek powłok i materiałów budowlanych. Ponadto rozszerzy się nasza oferta w ramach działu Advanced Materials.

Kengo Matsubara, prezes Kuni Chemical, również wyraża radość z transakcji – podkreśla zgodność modelu biznesowego i kultury firmowej obu podmiotów. Jest również przekonany, że klienci Kuni Chemical zyskają dzięki globalnej sieci i ekspertyzie IMCD.

Przychody na poziomie 2,5 mld jenów

Kuni Chemical to firma z siedzibą w Osace, zatrudniająca 28 osób. W 2021 osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 2,5 mld JPY (ok. 18 mln EUR).

Źródło: IMCD