a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiMałe wielkie dodatki w „European Coatings Journal”

Małe wielkie dodatki w „European Coatings Journal”

W dobie dzisiejszych wymagań związanych z ekologią dodatki do farb i powłok to potężne narzędzie – w prosty sposób pozwalają uzyskać bardziej przyjazną środowisku formułę. Dlatego szczególną uwagę poświęcono im w najnowszym numerze magazynu European Coatings.

Fot. European Coatings

Żywice i dodatki są tematem przewodnim najnowszego, wrześniowego wydania „European Coatings Journal”. Numer jest już dostępny.

Roślinne surfaktanty

Dodatki – nawet w niewielkich ilościach – mogą znacząco poprawić właściwości powłoki. W świetle zaś aktualnej dziś dyskusji o ekologii mogą bardzo pomóc w otrzymaniu przyjaźniejszych środowisku formuł. Redakcja „European Coatings Journal” poprosiła o komentarz na ten temat dwóch ekspertów. Tim-Frederic Sloot z Evonik Coating Additives stwierdził m.in.:

Dodatki są wykorzystywane w farbach i tuszach w małych dawkach, ale mają ogromny wpływ na właściwości zarówno tych produktów, jak i pokrytych nimi elementów. Ma to znaczenie zwłaszcza w kontekście zrównoważonego rozwoju.

Z kolei Andre van Linden z AkzoNobel podkreśla, że dodatki mogą być przyjazne środowisku same w sobie – na przykład surfaktanty otrzymane z olejów roślinnych, tłuszczów roślinnych czy cukrów. Zwłaszcza jeśli ich pozyskiwanie nie konkuruje z branżą spożywczą. Obszerne wypowiedzi obu specjalistów znalazły się w najnowszym numerze pisma.

Relacja z Krakowa

Oprócz wywiadów, raportów rynkowych oraz prezentacji produktów warto też zwrócić uwagę na opublikowane w „European Coatings Journal” relacje z wydarzeń – m.in. z lipcowego kongresu ETCC w Krakowie. Nowy numer dostępny jest m.in. na platformie European Coatings 360.

Źródło: european-coatings.com