a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneGlobalny dystrybutor przejmuje kolejną firmę w Azji

Globalny dystrybutor przejmuje kolejną firmę w Azji

Duży dystrybutor z branży chemicznej dokonał kolejnego już w ostatnim czasie przejęcia. Tym razem dotyczy ono rynku singapurskiego i wietnamskiego.

Fot. 12019 / pixabay.com

IMCD idzie jak burza – po przejęciu chińskiego Welex i japońskiego Kuni Chemical dystrybutor zdecydował się na kolejny zakup w Azji. Tym razem w jego ręce przejdzie Grupa Brylchem.

Rozwój na nowych rynkach

Firma Brylchem założona została w 1992 roku w Singapurze i oferuje szeroki wybór środków chemicznych m.in. dla branży farb i powłok, budowlanej, rolniczej czy środków czyszczących. Działa przede wszystkim w Singapurze i Wietnamie. Jak komentuje Daan Roebbers, regionalny dyrektor działu Expansion, Strategy and Digitalisation w IMCD APAC:

Grupa Brylchem zapewnia IMCD doskonały przyczółek, biorąc pod uwagę jej silną obecność na dynamicznie rosnących i tętniących życiem rynkach singapurskim i wietnamskim. To dla nas kamień milowy – pierwsze przejęcie w Wietnamie oraz szansa na rozwój naszego biznesu na nowych rynkach.

Tan Seng Kung, założyciel i dyrektor zarządzający Grupy Brylchem, również wyraził zadowolenie z transakcji. Podkreślił, że on i jego zespół przez ostatnie 31 lat budowali swoją firmę z pasją i zaangażowaniem, obecnie zaś znaleźli godnego partnera, który pozwoli im kontynuować swoją historię i przejść na kolejny poziom rozwoju.

Zamknięcie spodziewane jeszcze w tym roku

Grupa Brylchem zatrudnia w Singapurze i Wietnamie blisko 50 pracowników, zaś w minionym roku uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 58 mln €. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w ostatnim kwartale 2023 roku.

Źródło: IMCD