REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Eagle Bulk Shipping skorzysta z systemu Jotun

Kolejny armator – amerykański Eagle Bulk Shipping – postanowił skorzystać z systemu Jotun Hull Skating Solutions, by zminimalizować porastanie kadłubów statków i działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firmy podpisały właśnie kontrakt.

Jotun Hull Skating Solutions Eagle Bulk Shipping

Fot. arch. Jotun

W ramach nowej współpracy na należącym do Eagle Bulk tankowcu Shanghai Eagle zostanie zastosowana zautomatyzowana technologia czyszczenia kadłuba Jotun. Dzięki ograniczeniu porastania pozwala ona też zmniejszyć zużycie paliwa i emisję gazów cieplarnianych.

W kierunku dekarbonizacji

Opracowany przez Jotun system Hull Skating Solutions to pierwsza technologia zabezpieczana i czyszczenia kadłuba, wykorzystująca analizę danych, roboty i specjalistyczne powłoki. Jak mówi dyrektor techniczny Eagle Bulk, Claus Jensen:

Bardzo cieszymy się z naszej współpracy z Jotun – z tego, że wspólnie na nowo definiujemy wydajność kadłuba i statku. Towarzyszy nam duma i ekscytacja, wiemy bowiem, że razem z Jotun Hull Skating Solutions zmierzamy w kierunku dekarbonizacji. Mamy również nadzieję, że zainspirujemy również inne firmy do współpracy branżowej i dążeń do ograniczenia globalnej emisji dwutlenku węgla.

Claudio Iurilli, dyrektor zarządzający oddziałów Jotun Malezja i Singapur, dodaje, że również z perspektywy Jotun to wielka radość, że Eagle Bulk Shipping rozumie potencjał Hull Skating Solutions, zarówno w odniesieniu do własnych praktyk biznesowych, jak i wpływu na środowisko.

Na drodze do realizacji celów IMO

Branża morska poczyniła pewne postępy w kwestii dekarbonizacji, wciąż jednak ma poważne problemy z realizacją celów wytyczonych przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO), ponieważ alternatywne niskoemisyjne technologie paliwowe nie są obecnie dostępne w przystępnych dla producentów cenach. Aktywne czyszczenie kadłuba może być innym sposobem na realizację celów IMO.

Źródło: coatingsworld.com

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA