REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Clariant sprzedaje oddział pigmentów

Clariant podjął decyzję o sprzedaży swojego oddziału pigmentów. Przejdzie on w ręce konsorcjum złożonego z firmy Heubach i spółki SK Capital.

Clariant Pigments pigmenty Heubach SK Capital

Fot. arch. Clariant

Grupa Heubach ogłosiła ostateczne dojście do porozumienia w sprawie przejęcia oddziału pigmentów Clariant. Powstały biznes, generujący roczną sprzedaż na poziomie 900 mln €, działał będzie pod szyldem Heubach.

Idealni nowi właściciele

Clariant, który sprzedaż oddziału pigmentów planował od dłuższego czasu, zachowa w nim niewielkie udziały, będzie miał więc nadal pewien wpływ na rozwój jednostki. Połączenie sił Heubach i Clariant ma przynieść duże korzyści, ponieważ firmy mają zbliżone oferty produktowe i podobną strukturę produkcyjną. Jak komentuje Johann Heubach, dyrektor generalny Grupy Heubach:

W branży pigmentów działamy od ponad 200 lat. Mój zmarły ojciec i ja dążyliśmy do konsolidacji rynku pigmentów, zaś połączenie Heubach z Clariant Pigments to ważny krok na drodze do realizacji tej wizji. Cieszymy się również, że za partnera mamy SK Capital – liczymy, że skorzystamy z ich ekspertyzy w dziedzinie integracji i zarządzania biznesem w światowej branży chemicznej. Heubach i Clariant Pigments to idealny duet.

Conrad Keijzer, dyrektor generalny firmy Clariant, dodaje, że w przekonaniu zarządu Heubach i SK Capital to idealni nowi właściciele sprzedawanego oddziału – zarówno z perspektywy klientów, jak i pracowników i udziałowców. Zgodnie z przewidywaniami transakcja zostanie zamknięta w pierwszej połowie 2022 roku.

Wytwórca o światowym zasięgu

Heubach to globalny producent pigmentów organicznych i nieorganicznych oraz nietoksycznych pigmentów antykorozyjnych. Posiada na świecie cztery fabryki i zatrudnia około 1000 osób. Clariant Pigments to wytwórca pigmentów o światowym zasięgu – dysponuje 13 zakładami produkcyjnymi i posiada około 1900 pracowników.

Źródło: Heubach

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA