a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbBez kategoriiZłoty certyfikat EcoVadis dla PCC Exol

Złoty certyfikat EcoVadis dla PCC Exol

Spółka PCC Exol uzyskała najwyższy złoty poziom społecznej odpowiedzialności biznesu, przyznawany przez platformę EcoVadis. To ważne wyróżnienie za osiągnięcia w obszarach związanych z ochroną środowiska, zatrudnieniem, uczciwymi praktykami biznesowymi i łańcuchem dostaw.

PCC Exol EcoVadis złoty certyfikat

Fot. RoadLight / pixabay.com

PCC Exol należy do kilkudziesięciu firm z branży chemicznej działających na arenie międzynarodowej, które regularnie dokonują samooceny w ramach programu EcoVadis. Złoty certyfikat oznacza najwyższy poziom zaangażowania w zrównoważony rozwój.

5% najlepiej ocenianych

Wyróżnienie ze strony tej platformy jest powszechnie uznawanym potwierdzeniem, że przedsiębiorstwo aktywnie wdraża praktyki zrównoważonego rozwoju. „Tak też jest w przypadku L’Oreal i Oriflame – globalnych producentów kosmetyków, gdzie spółka PCC EXOL jest kwalifikowana jako dostawca surowców kosmetycznych m.in. na podstawie wyników oceny dokonywanej przez ekspertów platformy” – pisze Grupa PCC w swoim komunikacie.

Złoty certyfikat oznacza, że spółka PCC Exol znajduje się wśród 5% najlepiej ocenianych organizacji na świecie. W tym elitarnym gronie znajdują się m.in. światowi giganci, tacy jak DuPont, AkzoNobel, Evonic, Bayer czy BASF.

EcoVadis PCC Exol

75 000 firm ocenianych co roku

EcoVadis to pierwsza w branży platforma, która pozwala firmom oceniać kontrahentów w ramach łańcucha dostaw. Odbywa się to za pośrednictwem prostych kart oceny społecznej odpowiedzialności firm. Co roku zespół EcoVadis ocenia ponad 75 000 organizacji ze 160 krajów świata.

Źródło: PCC