a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiClariant sprzeda oddział pigmentów

Clariant sprzeda oddział pigmentów

Krótko po ogłoszeniu ostatecznej sprzedaży dużej części udziałów arabskiemu inwestorowi Sabic, firma Clariant ogłasza kolejną planowaną sprzedaż. W ciągu dwóch lat koncern zamierza odłączyć swój oddział pigmentów, koncentratów barwiących i produktów specjalnych dla medycyny.

Clariant oddział pigmentów

Fot. arch. Clariant

Zaledwie kilka dni temu ogłoszono, że sprzedaż 24,99% oddziałów Clariant arabskiemu producentowi Sabic została oficjalnie zatwierdzona przez autorytety, a już szwajcarska firma ogłasza plany kolejnych sprzedaży. Tym razem poszukiwany będzie nowy właściciel dla oddziału pigmentów, koncentratów barwiących oraz środków specjalnych dla medycyny.

Decyzja wpisuje się w strategię zarządu, aby bardziej się wyspecjalizować oraz przekazać część sektorów firmy w dobre ręce. Choć oddział, który Clariant zamierza tym razem sprzedać, osiągał w ostatnich latach bardzo dobre wyniki, nie pasuje do jego strategii skupienia się na obszarach najszybciej się rozwijających i przynoszących największe zyski.

Do roku 2021, po utworzeniu oddziału High Performance Materials oraz sprzedaży pozostałego biznesu Plastics & Coatings, Clariant spodziewa się wyższej sprzedaży (na poziomie 8 mld €) oraz rentowności EBITDA (o ok. 20%).

Źródło: european-coatings.com