a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneFarby ogniochronne do 2031 – rynek rośnie!

Farby ogniochronne do 2031 – rynek rośnie!

Co roku w pożarach na całym świecie ginie 180 tysięcy osób. Najtrudniejsze do opanowania są zaś pożary w środowisku przemysłowym. Dlatego zapotrzebowanie na wysokiej jakości farby ogniochronne szybko rośnie – potwierdza to raport Fact.MR.

farby ogniochronne rynek

Fot. RonaldPlett / pixabay.com

Zgodnie z przewidywaniami analityków Fact.MR rynek farb ogniochronnych w najbliższych latach rozwijał się będzie w tempie ok. 3%. Wskutek tego w roku 2031 będzie już wart 1 mld $.

Świadomość rośnie

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w samych pożarach co roku ginie 180 000 osób. Jeszcze więcej umiera z powodu rozległych oparzeń, porażeń elektrycznych i innych form poparzenia.

Ponad 90% podanych przypadków śmiertelnych występuje w ubogich lub niezbyt zamożnych krajach. Wiele z nich to efekt wypadków z ogniem w mieszkaniach. Dużo trudniejsze do opanowania bywają jednak pożary w środowisku przemysłowym. Stąd też coraz więcej inwestycji, które mają zapobiec takim przypadkom. Ale nie chodzi tylko o to. Jak donoszą eksperci Fact.MR:

Coraz większy nacisk na egzekwowanie standardów bezpieczeństwa przeciwpożarowego sprawił, że rośnie zastosowanie zaawansowanych farb ogniochronnych w kluczowych branżach. To napędza rozwój rynku i stwarza dobre perspektywy finansowe.

Z roku na rok świadomość klientów dotycząca bezpieczeństwa i ochrony przeciwogniowej rośnie. Stąd też coraz większa popularność farb ogniochronnych.

Branża olejowo-gazowa stawia na ochronę

Według ekspertów Fact.MR rozwój rynku napędza przede wszystkim branża olejowo-gazowa i budownictwo, ale również motoryzacja. Do roku 2031 farby ogniochronne dla przemysłu olejowo-gazowego mają wygenerować ponad 40% przychodów na rynku.

Jeśli natomiast chodzi o rodzaj farby, królować będą powłoki epoksydowe – w roku 2031 ten sektor rynku ma być już wart 175 mln $. Dynamicznie rozwijać się będzie jednak również sektor farb poliuretanowych – w analizowanym okresie ma rosnąć w tempie 4% rocznie.

Gdzie popyt jest największy?

Wzrost popytu na rozwiązania ogniochronne widać wyraźnie między innymi w Stanach Zjednoczonych, gdzie zapotrzebowanie w roku 2020 osiągnęło wartość 240 mln $. Dla porównania w Chinach, gdzie rynek farb ogniochronnych w najbliższej dekadzie ma rosnąć w tempie 5% rocznie, wartość 220 mln $ osiągnie on dopiero w 2031 roku.

Źródło: coatingsworld.com